Mustafa Destici: Tabanımızın onaylayacağı partilerle işbirliği yapabiliriz

Mustafa Destici: Tabanımızın onaylayacağı partilerle işbirliği yapabiliriz
Mustafa Destici: Tabanımızın onaylayacağı partilerle işbirliği yapabiliriz
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Açık ve net söylüyorum, seçim işbirliğini sonuna kadar kovalayacağız" dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ülkenin şartlarını göz önünde bulundurarak seçim işbirliğini sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Destici, "Elbetteki tabanımızın onaylayacağı, milletimizin onaylayacağı siyasi partilerle işbirliği yapabiliriz. Bunu açık ve net söylüyorum. Bu konuda hiçbir tereddüdüm yok" dedi.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı İstanbul İl Teşkilatı tarafından bu ay Üsküdar'da gerçekleştirildi. Toplantıya BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Genel Başkan yardımcıları ve BBP MKYK üyeleri katıldı. 

Destici, hükümetin Kürt sorunu yok cümlesini kendilerinden daha yüksek sesle söylediğini belirterek, " Türkiye hızla seçime doğru gidiyor. Bizim için daha önemli olan gündem maddeleri var. Devleti için, ülkesi için, milleti için siyaset yapan siyasi partileriz. Çok önemli iki gündem maddesi var; biri, adına çözüm süreci dedikleri ama bugün başlatanların bile bazı sözlerinden çark ettiklerini ya da çark etmek için bir yol aradıklarını fark ettiğimiz çözülme ve ayrışma süreci. Biz yıllardan beri Kürt sorunu yok dediğimizde bizi inkarcılıkla suçlayanlar bugün Kürt sorunu yoktur sözünü bizden daha gür sesle söylüyorlar" diye konuştu.
(CİHAN)