Mustafa Sarıgül milletvekili seçildi mi?

Mustafa Sarıgül milletvekili seçildi mi?
Mustafa Sarıgül milletvekili seçildi mi?
Türk siyasetinin tanınmış yüzlerinden olan Mustafa Sarıgül, Şişli'nin eski belediye başkanı... Sarıgül, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri için CHP'den İstanbul adayı oldu. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Sarıgül'ün seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Mustafa Sarıgül milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

RADİKAL - CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül listede 9. sırada bulunuyor. Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre Sarıgül milletvekili oldu ve TBMM’nin 25. Döneminde CHP’den meclise girdi.  


Mustafa Sarıgül kimdir?

Mustafa Sarıgül (d. 15 Kasım 1956; Güngören, İliç), Türk iş adamı ve siyasetçi. 1999'dan 2014'e kadar İstanbul'un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapmıştır. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için adaylığını koymuş fakat seçimi Kadir Topbaş'ın gerisinde tamamlamıştır.

Sarıgül'ün, “TBMM’de bir Milletvekili”, “İstanbul’da Direksiyon Sallamak” ve kendi hayatını anlattığı "Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla" adlı üç kitabı bulunmakta ayrıca iki kitap daha yazmayı planlamaktadır. Şişli Meslek Yüksek Okulu mütevelli heyeti başkanlığını yapmaktadır.