Mustafa Sarıgül suçlamaları kabul etmedi

Mustafa Sarıgül suçlamaları kabul etmedi
Mustafa Sarıgül suçlamaları kabul etmedi
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile ailesinin 'ölümle tehdit edilmesi' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski Başkan Mustafa Sarıgül ifade verdi. Sarıgül'ün İnönü'nün ardından ABD'ye gidip gitmediği de inceleniyor.

RADİKAL-Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eşi Nazlı İnönü'nün "ölümle tehdit edilmesi" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturmada, Emir Sarıgül'ün ardından babası Mustafa Sarıgül de "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.  Oğlu Emir Sarıgül'ün soruşturma kapsamında önce "tanık" ardından "şüpheli" olarak ifade vermesinin ardından  Şişli'nin eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de artık dosyanın ikinci şüphelisi oldu. Sarıgül'ün ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

TEBLİGAT GÖNDERİLDİ

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar soruşturma bürosu savcılığı, Mustafa Ssarıgül'e "şüpheli'" sıfatıyla tebligat gönderdi. Sarıgül, ifade vermesi için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na çağırıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Mustafa Sarıgül'ün ifadesinde kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül de dün savcıya 1 saat süreyle ifade vermişti. 

YURTDIŞI ÇIKIŞ KAYITLARI İNCELENECEK

Savcılık sorgusunda Sarıgül'e daha önce müşteki olarak ifade veren İnönü çiftinin iddiaları sorulacak. Bu iddialar arasında, Sarıgül'ün Hayri İnönü'yü istifa etmesi için tehdit ettiği, tehdit zoruyla istifa mektubu imzalattığı ve İnönü'nün peşinden Amerika'ya gittiği gibi suçlamalar var.  Soruşturma savcılığı, Hayri İnönü'nün ABD 'de olduğu tarihlerde Sarıgül'ün de ABD'ye gidip gitmediğine ilişkin kayıtları İstanbul Emniyeti'nden istedi.

Emir Sarıgül "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi

Hayri İnönü ve eşi ifade verdi

Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması

Mustafa Sarıgül: Bravo Hayri! Hesaplaşacağız!