Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması

Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması
Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin ifade vermesiyle ilgili haberlerin ardından Mustafa Sarıgül'den bir açıklama geldi. Sarıgül 'Yasalar önünde gerekli cevabı vereceğim' dedi.

RADİKAL - Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin ifade vermesiyle ilgili haberlerin ardından Mustafa Sarıgül sessizliğini bozdu. Hakkındaki iddialarla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Sarıgül 'Asla sessiz kalmayacağım.Yasalar önünde gerekli cevabı vereceğim' dedi.

Mustafa Sarıgül tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

" Bugün bazı internet haber sitelerinde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye yönelik tehdit iddialarıyla ilgili şahsıma yönelik soruşturma başlatıldığına dair haberler yer almaktadır.

Söz konusu iddialar, bayan İnönü’nün bir süre önce bir gazeteye verdiği röportajda ortaya attığı gerçekle uzak yakın ilgisi olmayan suçlamalardır.

Avukatlarım bu röportajın yayınlandığı gün hemen harekete geçerek İstanbul Adliyesi’nde yasal haklarımı korumak için gerekli müracaatı yapmışlardır. Bir kez daha bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Şahsımı yıpratmaya yönelik karalama ve asılsız suçlamalara asla sessiz kalmayacağımı, ve yasalar önünde gerekli cevabı vereceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum."