Nas: Bizim için sürpriz değil

ANAP lideri Nesrin Nas, AKP'nin bu seçimlerde zorbalık yaptığını, halkın üzerinde baskı ve tehdit kullandığını öne sürerek...

ANKARA - ANAP lideri Nesrin Nas, AKP'nin bu seçimlerde zorbalık yaptığını, halkın üzerinde baskı ve tehdit kullandığını öne sürerek, Yalvaç'ta ANAP adayını vurmaktan hükümlü olan bir kişinin seçimden önce özel izinle cezaevinden çıkarıldığını söyledi.
Seçim sonuçlarının sürpriz olmadığını belirten ANAP lideri Nas, kazanmayı umdukları bazı yerleri kaybettiklerini söyledi. Nas, AKP iktidarının bu seçimlerde iktidarın her türlü olanağını kullandığını, halk üzerinde baskı ve tehdit kullandığını ifade ederken, Isparta'nın Yalvaç ilçesini buna örnek gösterdi. Nas, Yalvaç'ın üç dönem belediye başkanlığını yapan ve bu seçimde yine ANAP'tan aday olan Tekin Bayram'ı vuran Mevlüt Karaca'nın seçimlerden beş gün önce özel izinle cezaevinden çıkarıldığını ve Bayram'ın korkudan seçim gezilerine çıkamadığını anlattı. Nas, "Yani, AKP iktidarı seçimleri kazanmak için cezaevindeki mahkûmları bile kullandı" dedi.
Bayram: Olayların arkasında Mumcu var
ANAP'ın Yalvaç belediye başkan adayı Tekin Bayram da, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'yu suçladı. Bayram, bu seçimlerde kendisine oy verilmemesi için çevresindeki esnafa, akrabalarına bile baskı ve tehdit yapıldığını, halka para dağıtıldığını öne sürdü. "Bunların arkasında da bakan var" dedi.