Nazarbayev'den talimat: Tayyip Bey'i de Atatürk'ün yanına koysunlar

Nazarbayev'den talimat: Tayyip Bey'i de Atatürk'ün yanına koysunlar
Nazarbayev'den talimat: Tayyip Bey'i de Atatürk'ün yanına koysunlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Kazakistan'daki 'Türk Halkları Müzesi'ni gezdiren Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, yanındaki görevlilere, Atatürk'le kendisinin yan yana yer aldığı duvar resmini göstererek, "Tayyip Beyi de Atatürk'ün yanına koyun" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan  Kazakistan ziyaretinin son gününde Türkistan'da bulunan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a üniversite ziyaretinde Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev de eşlik etti.

İlk olarak üniversite bünyesinde yer alan ve girişinde  Mustafa Kemal Atatürk  ve Nursultan Nazarbayev'in büstlerinin bulunduğu Türk Halkları Müzesi ziyaret edildi.

Müzede Türk dünyasının ileri gelenlerinin resimlerini ve Türk halklarının kıyafetlerini inceleyen Erdoğan görevlilerden bilgi aldı.

Ziyaret sırasında Nazarbayev duvardaki bir resmi işaret ederek Erdoğan'a gösterdi. Atatürk'le Nazarbayev'in yan yana yer aldığı duvar resmini gören Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sizi yan yana koymuşlar" dedi. Gülümseyen Nazarbayev yanındaki görevlilere dönerek "Tayyip Beyi de Atatürk'ün yanına koyun" dedi. Erdoğan bu söz karşısında tebessüm etti.

Müze ziyaretinin ardından hatıra defterini imzalayan Erdoğan ardından kendisine verilecek Fahri Doktora için tören salonuna geçti.