Nazlı Ilıcak ve Murat Boz'lu kampanya için HDP'den açıklama

Nazlı Ilıcak ve Murat Boz'lu kampanya için HDP'den açıklama
Nazlı Ilıcak ve Murat Boz'lu kampanya için HDP'den açıklama
Halkların Demokratik Partisi (HDP), sosyal medyada başlatılan kampanya hakkında açıklama yaptı.

RADİKAL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) adında sosyal medyada 'Oyum HDP'ye adlı bir kampanya başlatıldı.

Kampanyada, Kadir İnanır, Murat Boz, Altan Erkekli, Cüneyt Özdemir, Nazlı Ilıcak, Engin Altan Düzyatan, Sermiyan Midyat, Mert Fırat gibi birçok ünlü isim HDP'li gösterilmişti.

HDP, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, 'Oyum HDP'ye çalışmasıyla ilgisinin bulunmadığını açıkladı. Fotoğrafların kullanılmasının 'etik ve uygun olmadığını' belirten HDP'nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Sosyal medyada 'Oyum HDP'ye' spotuyla bazı tanınmış kişilerin fotoğrafları kullanılarak üretilmiş görsellerin kurumsal HDP Sosyal Medya hesaplarıyla herhangi bir ilgisi yoktur.
İyi niyetle hazırlanmış olsa da, kişinin kendi isteği dışında fotoğrafının bu şekilde kullanılması etik olarak uygun değildir. Ayrıca hangi partiye oy vereceğini henüz açıklamamış kişilerin bu şekilde etiketlenmesi hem ciddi yanlış anlamalara neden olabilir, hem de o kişilere ve partimize zarar verebilir.

'Oyum HDP'ye' çalışması yapanlar, izni alınmayan kişilerin fotoğraflarını KESİNLİKLE kullanmamalıdır.

HDP Sosyal Medya

'Oyum HDP'ye kampanyasında aşağıdaki ünlülerin fotoğrafları kullanılmıştı:

 

Murat Boz'un ikizi bulundu!

 

Nazlı Ilıcak'tan oğlu Mehmet Ali Ilıcak'a yanıt


  http://www.radikal.com.tr/128551212855126

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OYlum OYlum fidan boylum - user981226

  çok klişe şeyler yazabiliriz şu yapılanı görünce. hani hdp'yi de kendince farklı bir partiymiş gibi algılatma operasyonları var ya. gerçi şu operasyon lafından ne kadar tiksinsem de, türkiyenin bizans oyunu temelinde şekillenmiş bir devlet olduğu ve ikiyüzlülük, ilkesizlik, omurgasızlık, kısa yoldan köşe dönmece gibi her tür yozlaşmışlıktan ne ararsak bulunan, binlerce baharat kokusunun (türkiye mozaiği) artık patlamış lağım kokusuna karışıp insanları adeta uyuşturduğu bir ülke olduğu gibi şeyleri yani. ama aklıma bu türden çiğlikleri görünce, hep o ingiliz televizyoncu geliyor. internette yıllardır dönüp dolaşan bir viral sanırım. istanbulda bir yabancı olarak izlenimlerini anlattığı viral. tam bir kokuşmuşluk. tamam Allaha şükür kanlı canlı bir savaş filan yaşamıyoruz ama daha savaşa girmeden bu kadar çirkeflikler dönen bir ülkeyi savaş içinde düşünemiyorum bile... adamlara bak, adamlardaki şu utanmazlığa bak. kardeşim bana ne senin oyunun kime olduğu.. böyle bir kaç poster çoçuğu bulup, oyum hdpye dedirttiğin gibi, harbi hatbi hdpye oy atan gerillanın ve onların işlediği cinayetlerin de resimleri olan bir afiş hazırlatsan fena olmaz mı. yarın bigün akp de çıkar ünlü mankenleri kullanır ve oyum akpye dedirtir... yalnız gerçek olan şu ki belki de bu poster çocukları haziranda orada burada tatil yaparken, oy atanların hiç biri de öyle afişlerdeki gibi durmayacak seçim sandığı başında.

  hdp nin gerçek yüzü - user518614

  hdp medyatik ve sempatik kişileri kullanarak pkk nın şirin ve masum bir yapı olduğunu aşılamaya çalışıyor bu millete bu bir, ikincisi o çok dürüst siyaset yapıyor dediğiniz hdp ekranlara yolsuzluk yapıyor hırsızlık yapıyor yandaşını zengin ediyor dediği akp için kurulan yolsuzluk komisyonundan kendi isteği ile çekildi yani yüce divan yolunu kesmesine canak tuttu bumu dürüst siyaset hdp = pkk pkk nın masum olduğunu düşünen her Türk vatandaşı oyunu verebilir hdp ye tabi birde dönüp şehitliklerimize bir bakarsa iyi olur.

  HDP - user404502

  HDP nin Türkiye'nin sol partisi olma gibi bir misyonu olduğunu zannetmiyorum. Bunu bizler öyle görmek istiyoruz ama doğru değil. HDP kürtlerin partisidir ve ayrılıkçı bir partidir. Bu doğru ya da yanlış demiyorum lakin bence durum bu. Kendimizi kandırmayalım. Öyle olmasını bende isterdim ama dediğim gibi.

  Aynı yolun yolcusu... - cagturk

  AKP ile HDP aynı kulvarda denildiğinde kızıyor ve inkar ediyorlardı. Bunlar aynı yolun yolcuları. Biri şarkı çalar diğeri resim...

  HDP Farkı - Selimserincan

  HDP'yi bu dürüst davranışından dolayı kutluyorum. Duyarlı olmak budur.

  hdp - user383887

  HDP seçime parti olarak gireceğim diye AKP ye şantaj mı yapıyor? HDP seçime parti olarak girerse barajı aşarsa AKP için felaket olur, HDP barajı aşamazsa hem HDP hem de AKP için felaket olur. Cumhurbaşkanı onay vermeden medyada HDP gündem bile gelmez. Bunun için medyaya HDP tartışılıyor, yandaşlar, HDP barajı aşamaz, Seçime yine bağımsız adaylarla girsin diyorlar.