Nazlıaka: Gökçek'i kulaklarından yakaladım, koparmak Arınç'a nasip oldu

Nazlıaka: Gökçek'i kulaklarından yakaladım, koparmak Arınç'a nasip oldu
Nazlıaka: Gökçek'i kulaklarından yakaladım, koparmak Arınç'a nasip oldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la girdiği sert tartışmayla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le polemikler bitmiyor. CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka da davalık olduğu Gökçek'e bir Roma atasözüyle yanıt verdi.

RADİKAL - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’dan atasözlü gönderme geldi. Nazlıaka, “Bir Roma atasözü ‘kurt kulaklarından yakalanır’ der. Gökçek’i kulaklarından yakaladım ama o kulakları kopartmak Bülent Arınç’a nasip oldu” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 4 yıllık milletvekilliği boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla ilgili 100’ü aşkın soru önergesi verdiğini söyledi.

Önergelerine sessiz kalanların, bugün kendi istikballeri için kirli çamaşırları ortaya dökmeye başladığını ileri süren Nazlıaka, Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki iddialarda yeni bir şey olmadığını dile getirdi.

‘100 DEĞİL 1 MİLYON KONU VAR’

Nazlıaka, şu değerlendirmelerde bulundu: “Onunla ilgili dile getirilecek 100 değil, 1 milyon 100 konu bulunmakta. Yolsuzluk Gökçek’in fıtratında var. Yeni olan şey Arınç’ın söylediklerinin içerikleri değildir. Yeni olan bir hükümet yetkilisinin bu konuları dile getirmesidir. Bugüne kadar Gökçek’in suçlarını saklayanlar, pazarlık konusu yapanlar, bugün birden bire eteklerindeki taşları dökmeye başladılar. Gökçek’in suçlarının bugüne kadar üstünü örtenler de aslında bu suçların birer ortağıdır.”

Gökçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında karşılıklı açıklamalarının ardından yapılan suç duyurularını hatırlatan Nazlıaka, bu soruşturmaların biran evvel sonuçlanmasının beklediklerini, gerçeklerin er yada geç ortaya çıkacağını kaydetti.

Nazlıaka, “Bir Roma atasözü ‘kurt kulaklarından yakalanır’ der. Gökçek’i kulaklarından yakaladım ama o kulakları kopartmak Bülent Arınç’a nasip oldu. Ankara’yı derebeylik sistemi ile yöneten bu kişi ve zihniyetin hak ettiği cezayı alacağını umuyorum” diye konuştu.