Nevşehir Belediye Başkanı AKP´den istifa etti

Nevşehir Belediye Başkanı Yalçın Demir, AKP'nin kuruluşundan sonra FP'den istifa ederek, AKP'ye geçen ilk belediye başkanı oldu

Nevşehir Belediye Başkanı Yalçın Demir, AKP'nin kuruluşundan sonra FP'den istifa ederek, AKP'ye geçen ilk belediye başkanı oldu. Başkan Yalçın Demir, yine bir ilke imza atarak, AKP'den istifa eden ilk belediye başkanı ünvanını aldı.
Makamında basın açıklaması yapan Nevşehir Belediye Başkanı Yalçın Demir, 28 Mart´ta yapılacak yerel seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak müracatını yaptığı söyledi. AKP Parti Genel Merkezi ve parti yöneticileri ile yaptığı görüşmelerde milletvekilleriyle, bazı AKP'li yöneticilerin adaylığına karşı olduğunu ifade eden Başkan Yalçın Demir, ``Nevşehir'in geleceği ve parti huzurunun sağlanması yönünden AKP Genel Merkezi üst düzey yöneticilerinden gelen istek üzerine, 18 Şubat'ta belediye başkanlı aday adaylığından çekildim'' dedi.
Yalçın Demir, adaylıktan çekilme kararının bir pazarlık sonucu verildiği ve bürokrasi de üst kademelerde bir görevin kendisine verileceği hususunda kamuoyunda ve bazı yayın organlarında haberelerin kasıtlı olarak yayılmak istendiği bir süreçte en doğru kararın AKP'den istifa etmek olduğunu belirtti. Demir, ``29 yıllık memuriyet ve 10 yıllık belediye başkanlığı yapan birisi olarak, hiç bir makama pazarlıkla gelmedim. 39 yıl onurumla ve şerefimle devletime ve milletime hizmet ettim. Durum böyle iken, kasıtlı olarak çıkarılan ve yayılmak istenen bu haberlerin doğru olmadığını açıklamak istedim. Onurumu korumak ve hemşerilerimi gerçekler konusunda aydınlatmak için mensubu bulunduğumuz partiden istifa ediyorum" diye konuştu.