New York Times'tan Erdoğan tweeti: Hangi liderin 1150 odalı sarayı var?

New York Times'tan Erdoğan tweeti: Hangi liderin 1150 odalı sarayı var?
New York Times'tan Erdoğan tweeti: Hangi liderin 1150 odalı sarayı var?
New York Times gazetesi, dijital medya editörü Shreeya Sinha'nın kaleme aldığı, "Türkiye'nin seçimi bir Erdoğan referandumu" başlıklı makaleyi Twitter'dan ilginç bir detayla paylaştı.

RADİKAL - New York Times World hesabından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın fotoğrafıyla atılan tweet, “Hangi liderin Beyaz Saray’dan 30 kat daha büyük 1150 odalı bir sarayı var?” ifadesiyle paylaşıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik eleştirel yazılara yer veren ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times'a meydanlardan sert eleştiriler yöneltmişti.

Erdoğan, New York Times için şu ifadeleri kullandı: "New York Times diye bir gazete var. Bu gazete Sultan Abdulhamit'e suikast yapıldığında heyecanla duyurmuştu. Rahmetli Menderes'in idamını aynı şekilde duyurmuştu. Özal'ın ölümün bin bir hakaretle haber yapmıştı. Şimdi gözünü bize dikmişler. Yahu her yerin gazete olsa her yerinden kin aksa ne yazar?"


  http://www.radikal.com.tr/137321913732194

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Amerikan'ın da dengesini bozuldu - garigan

  Türkiye'deki muhalif yayınlar kesmiyor besbelli.Almanya, Amerika derken sıra kime gelecek.Sayın cumhurbaşkanıyla bu kadar uğraştıklarına göre çıkarları tehlikede demektir.Tabi bizim saf muhaliflerimiz bu gazetenin sadece insanlık ve demokrasi adına bu yayınları yaptığını düşünecektir.Amerika'nın tek derdi dünyadaki demokrasi sorunu nede olsa.Kesin bizim saadetimizi istiyorlar.

  twit - Dedemkorkut

  NYT' yani elin gazetesi bizi neden bu kadar önemsiyor anlamadım. Daha açık konuşalım bu NYT'ini değil bizimkilerin twiti.

  bu dindarlarda nasıl bir lüks hırsı varmış - hamzaakyol

  ellerine geçen ilk fırsatta, islamda ne söyleniyorsa tam tersini büyük bir hızla yapıyorlar. burdaki mekanizmada bir yanlışlık var belli ki. bu sadece tayyibe özgü birşey de değil. öyle olsaydı, diğerleri "dur bakalım" derdi. fakat onlar yağcılıkda, birbirlerine kıyak çekmede yarıştıkları için tayyip 1150 odalı yerde yaşayıp, 4000 liralık beyaz çaylı sade yaşam sürebiliyor. babasının, pardon kendi çiftliğinden mercedesi, diyanet işleri başkanına verebiliyor. diyanet işleri başkanının zaten lüks makam aracı tutkusu da aynı mekanizmayı doğruluyor. bu konuda psikoloji ne diyor merak ediyorum.

  Dünya Biliyor - Selimserincan

  Bütün dünya biliyor AKP' nin ne olduğunu. Yalnız AKP'liler farkında değil.