Neziroğlu'na uluslararası görev

Neziroğlu'na uluslararası görev
Neziroğlu'na uluslararası görev
TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi

TBMM - TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, 157 ülkenin üye olduğu Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Kanada'da yapılan toplantıda, Neziroğlu, tüm ülkelerin oyunu alarak yönetime girdi. Neziroğlu'nun seçilmesi ile Türkiye ilk defa Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği Yönetim Kurulu'nda temsil edilme fırsatı yakaladı.

Cezayir Parlamento Genel Sekreteri tarafından aday gösterilen Neziroğlu, oy birliği ile bu göreve seçildi. Seçim sonrasında bir teşekkür konuşması yapan Neziroğlu, Yönetim Kurulu'nda görev yapmanın kendisi için bir onur olduğunu, Birliğin daha ileri bir noktaya gitmesi için çaba göstereceğini ifade etti.

Aynı zamanda Parlamentolar Arası Birliğin danışma organı niteliğinde olan Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği Yönetim Kurulu'nda Türkiye dışında, Kanada, Almanya , Zambiya, Fransa, Gabon, Hollanda, Rusya Federasyonu, Burkina Faso, Hindistan, Zimbabve ve İsviçre parlamentolarının Genel Sekreterleri yer alıyor.

aa