Nuh Albayrak'tan Mehmet Ali Şahin'e tepki

Nuh Albayrak'tan Mehmet Ali Şahin'e tepki
Nuh Albayrak'tan Mehmet Ali Şahin'e tepki
Star gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak Arınç'tan sonra Mehmet Ali Şahin'i de '3. seçim olabilir' açıklaması nedeniyle tepki gösterdi. Albayrak ismim vermeden "Amacı nedir? diye sordu.

Star gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, AKP'nin kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la girdiği polemiğin ardından bu kez de AKP'nin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'i isim vermeden '3. seçim olabilir' açıklaması nedeniyle eleştirdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, daha önce de ilçe seçim kurullarının sandık taşıma kararları konusunda AKP'nin bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile Suudi Arabistan'da yaşanan Hac faciası sırasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ters düşmüştü.

ALBAYRAK'TAN ŞAHİN'E: AMACI NE?

Albayrak, Şahin'in "Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" sözlerine Twitter'dan "Seçime üç gün kala, partisinin tek başına iktidarı tartışılırken bir siyasetçinin, "3. seçim olabilir" açıklamasının amacı ne olabilir?" mesajıyla tepki gösterdi.

Arınç ve Albayrak arasında söz düellosu

ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

Mehmet Ali Şahin, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Albayrak'ın isim vermeden eleştirmesine neden olan açıklamayı iki gün önce yapmıştı. AA'nın haberine göre Şahin, şu anda başka bir partinin tek başına iktidarı yakalama şansının mümkün olmadığını ifade ederek şöyle demişti:"Dolayısıyla 1 Kasım'dan sonra yeni maceralara Türkiye'nin, Türk ekonomisinin artık tahammülü yok. Artık milletimiz 'sandık' ve 'seçim' demiyor. Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak."

NUH ALBAYRAK, BÜLENT ARINÇ'I DA ELEŞTİRMİŞTİ

Benzer bir polemik, hafta sonunda da yine Nuh Albayrak'la, Bülent Arınç arasında yaşanmıştı. CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Bülent Arınç'ın açıklamalarını Twitter'dan eleştiren Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak'a Arınç yine canlı yayında yanıt vermişti.

Arınç'ın CNN TÜRK ekranlarında söylediği “Birilerine sevgimi kaybetmiş olabilirim” sözlerini Twitter üzerinden eleştiren Albayrak’a Arınç, “Hz. Hasan Hüseyin efendilerimizin yanlarında bulunan insanlar susuz bırakıldılar. Karşılarındakiler de evet mümindiler. Hazreti Hamza efendimizin kalbine mızrağı sallayan insan daha sonra mümin olmuştur. Yezid için alçakça şehit edildi dememi kabul etmiyorsa o Albayrak'ın bileceği iş. Ben onun kadar mümin değilim. Ama ben Hazreti Hüseyin'in yanındayım. Müslümanlar cinayet işlemez mi? Ankara'daki bombayı kendi vücuduyla parçalayan insan da bir müslümandı. Valla bu nasihatları başkalarına yapsın. Onlar da Yezid kadar olmasa bile, bazı köşe yazarlarımız, Yezid'den daha fazla cinayet işliyorlar. Ama insanların haysiyetlerine, toplum içerisindeki konumlarına o kadar alçakla saldırıyorlar ki Yezid bunları görseydi kıskanırdı. Teşekkür ederim ikazları için. Seçimden sonra daha şuurlu bir müslüman olmak için eşimle birlikte çalışacağız" demişti. Albayrak da buna karşılık, “Sayın Arınç, ben 40 yıldır aynı çizgideyim. Düne kadar durduğum yeri taktir hatta teşvik ederken bugün yerenler “değişim”i kendinde aramalı” ifadesini kullanmıştı.