Numan Kurtulmuş: Bilseydim Sarraflı karede yer almazdım

Numan Kurtulmuş: Bilseydim Sarraflı karede yer almazdım
Numan Kurtulmuş: Bilseydim Sarraflı karede yer almazdım

Bakan Zeybekçi ve Kurtulmuş, Sarraf'a (ortadaki) dün ödül vermişti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte Rıza Sarraf'a ödül vermesine ilişkin "Bir oldu bittiyle karşılaştık. Keşke bu ödülü düzenleyenler kime ödül vereceğimizi söyleseydi. O karenin içinde yer almazdım. Bu fotoğrafın ortaya çıkması herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir" dedi. Kurtulmuş'la birlikte Sarraf'a ödül veren Bakan Zeybekçi ise "Vicdanen rahatsız olmadım" demişti.

RADİKAL - Baş bakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kayıt yaptırmak için geldiği Meclis’te, dün Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği törende Rıza Sarraf’ın şirketi Volgam’ın ödül almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş şunları söyledi:

"Ödül törenine gittiğimiz zaman kime hangi bakanın ödül vereceğini bilmiyorduk. Sahneye davet edildik. Benim bulunduğum süreçte 10 şirketin ismi okundu ben hayatımda görmediğim, bundan sonra da yolda karşılaştığımda tanımayacağım birine ödül verdim.

Bir oldu bittiyle karşılaştık. Keşke bu ödülü düzenleyenler kime ödül vereceğimizi söyleseydi. O karenin içinde yer almazdım. Bu fotoğrafın ortaya çıkması herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir.

ERKEN SEÇİM EN UZAK İHTİMAL

Hiçbir partiye milletimiz iktidar olması için yetki vermemiştir. Türkiye’de bir koalisyon olmayacaksa erken seçim olur ama şuan en uzak ihtimal o."

Rıza Sarraf'a ihracat ödülü verildi

Bakan Zeybekci'den 'Sarraf'a ödül' açıklaması: Vicdanen rahatsız olmadım