Numan Kurtulmuş: Üç tane zibidi Peygambere hakaret etti diye...

Numan Kurtulmuş: Üç tane zibidi Peygambere hakaret etti diye...
Numan Kurtulmuş: Üç tane zibidi Peygambere hakaret etti diye...
Charlie Hebdo katliamı ve sonrasındaki gelişmelere ilişkin açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa'ya gitmeseler de eleştirileceklerini söyledi.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Charlie Hebdo katliamına ilişkin olarak, "Üç tane zibidi, karikatürle Peygambere hakaret etti diye Peygamberin ne gönlümüzdeki yerinde en ufak bir sarsılma olur ne de Hazreti Peygamberin o üstün varlığına en ufak şekilde halel gelmez" dedi. Kurttulmuş, "Ama bunun üzerinden Müslümanları tahkir etmek, bunun üzerinden İslam inancına birileri saldırmak isterse ona da müsaade etmeyiz" diye konuştu.

Katıldığı bir TV programında açıklamalar yapan Kurtulmuş, Charlie Hebdo katliamını ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Fransa 'daki yürüyüşe katılmasını değerlendirdi.

"Bizim pusulamızın istikameti, insanı hazreti insan olarak görmek" diyen Kurtulmuş, "İslam dünyasının gençlerine bir mesajınız olacak mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Bir kere herkesin oynanmak istenen bu oyunu, ortaya konulmak istenen provokasyonun farkına varması lazım. Evet biz bu dinin kutsallarına hiçbir şekilde laf söyletmeyiz, buna müsaade etmeyiz. Bununla ilgili olarak da her türlü tepkimizi meşru yollarda gösteririz ama asla şiddete başvurmayız. Şiddete başvurduğunuz da haklı tepkiniz haksız hale gelmiş olur. Kaldı ki bunların hepsi gelir geçer.

'3 TANE ZİBİDİ HAKARET ETTİ DİYE...'

Neleri gördük, Hazreti Peygamberin yüzüne 'Sen ebtersin' diye hakaret etmediler mi'Peygamberin soyu kesilecek' diyenlerin isimlerini dahi anmıyor, isimlerini dahi hatırlamıyoruz ama Hazreti Peygamberin ismi anıldığı anda, şu anda bile milyarlarca insan her ismi anıldığında gözleri yaşarıyor, içi titriyor, Peygambere salavat getiriyor. Üç tane zibidi karikatürle Peygambere hakaret etti diye Peygamberin ne gönlümüzdeki yerinde en ufak bir sarsılma olur ne de Hazreti Peygamberin o üstün varlığına en ufak şekilde halel gelmez. Ama bunun üzerinden Müslümanları tahkir etmek, bunun üzerinden İslam inancına birileri saldırmak isterse ona da müsaade etmeyiz."

'FRANSA'YA GİTMESEYDİK'

Davutoğlu'nun Fransa'ya gitmesine muhalefetin eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise Kurtulmuş, "Fransa'ya gitmesek bu sefer aynı isimler kalkarlar derlerdi ki: 'Siz bütün dünya teröre karşı lanet okurken siz niye gitmediniz, demek ki sizin IŞİD'le bir bağlantınız var' derlerdi. Oyun bu kadar açık" değerlendirmesini yaptı.

Numan Kurtulmuş, terör, dini ve milli meseleler üzerinden istismar yaparak siyaset üretenlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağının altını çizdi.


  http://www.radikal.com.tr/127258312725838

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ülkeyi yoksullaştırdınız - vesileabla

  Sayın Numan kurtulmuş Bu Ülkede hiç bir lider AKP liler gibi dinimizi Alet araç olarak kullanmamıştır sizler layikliği ciyneyerek dibine kadar kullandınız Halkı bu yoldan ikna ederk Camiler kışlanız oldukul hakkı yediniz Haklarımızı helal etmiyoruz önce Ülkemizde katldilenlerin hesabını verin fakir fukaraların akibetini düşünün Terliklerle yürüyerek okula giden Paltosuz cocukları düşünün Ak Sarayın Halkın ne işine yarıyacak

  Buhaberler uçurtmanın ipi gibi. Haber saldıkça aklım uçup gidiyor. - UNDECLARED50

  Şu K kardeşler meselesi: yok muydu kardeşim koca avrupada hazretlerine uluorta hakaret eden bir faşist dükkan da bulabula benim 60 bin trajlı charliemi buldunuz? ‘Mesele hakaret mi değil’? Ha anladım! Yani diyosun ki aipekçi’yi, umumcu’yu indireceksin ki herkesler duyacak, herkesler korkacak. Öbür türlüsü şunlarlabunlar çatıştı; şunlarbunların kasabasını bastı; şunlarbunlara intihar saldırısı düzenledi; şu kadar ölü, geçiniz. / k kardeşler arabada kimliklerini ‘unutunca’ yandaşlar şüphelenmişler; burunlarına kötü kokular gelmiş. Eğitimliyiz tabii: Örneğin Özal zamanında solcular eyleme giderken yakalanırdı, arabalarından bir kızılordukorosu çıkmadığı kalırdı. Yani şüphe makuldur makul olmasına da.. şu yukarıdaki habere bakınca (sultanahmet’le ilgili haberi kastediyorum; uçup gitmiş!) ben olsam dna mı da paketleyip arka koltuğa bırakırdım; zira buadamların senin ölünle ölümünle ne yapacaklarını bilemezsin. Dünyanın bin türlü hali var!

  şiddete hayır - user383887

  Dergi ve yazarları en şiddetli şekilde protesto edin. Dava açın. ?Dergiyi satın almayın? diye kampanya düzenleyin. Ama ŞİDDETE ve YAZARLARIN ÖLDÜRMESİNE KARŞI OLUN. İSA PEYGAMBERİ, annesi MERYEM?İ de ayni şekilde çiziyorlar. Ama hiçbir HRİSTİYAN ŞİDDETE, CİNAYETE kalkışmıyor.

  İTİRAF - user934512

  Adamın itirafına bak: "Fransa'ya gitmesek bu sefer aynı isimler kalkarlar derlerdi ki: 'Siz bütün dünya teröre karşı lanet okurken siz niye gitmediniz, demek ki sizin IŞİD'le bir bağlantınız var" derlerdi diyor.. Yani sırf IŞİD ile olan bağlantıyı örtmek için gitmiş.. Tayyibe KARUN diyen Numan Efendi.. Fransa ya gitmeniz IŞİD e giden TIRları örtmüyor..

  Başbakan Yardımcısı - user834102

  Laiklikten uzak, mahalle ağzı ile siyaset yapmaya çalışan hükümet adamlarının olduğu yere Türkiye denir...

  Üç tane zibidi demek. - ganjml

  onbeşcik kişi öldü diye islama laf söylettirecek değilsiniz ya hem bu kutsal iktidarınıza ve de tanrı krala bir komplo olabilir,bu işin altında kan kardeşiniz cemaat olabilir,verin talimatı havuz medyaya başlasınlar taarruza,cemaat de başlasın özgür medya susturulamaz tatavasına,tam tımarhane başka ne denir ki.

  Siyasi başarı - New User

  Son cümleye dikkat; "Numan Kurtulmuş, terör, dini ve milli meseleler üzerinden istismar yaparak siyaset üretenlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağının altını çizdi." Şimdi soralım, dini kullanan parti hangisidir? Daha dün belgeleri internete sızdı (facebook ve twitter'ın kapatılma kararı alındı) dünyada terör estiren vahşi örgüte destek veren parti kimdir? Bu olay ayyuka çıkınca da, jandarmayı milli meseler üstünden, konuyu kendi çıkarları doğrultusunda devşiren parti kimdir? Örnek o kadar çok ki; sadece şu an gündemde olanları saysak bile yeterlidir. Asıl severek, isteyerek oy verdiğin bir partinin, ahlaki-vicdani sınırları yok sayarak, gizlilik içinde gerçekleştirmeye çalıştığı çarpık icraatleri göründüğü halde, vatandaşın kendi vicdanını nasıl rahatlattığını merak ediyorum.