Numan Kurtulmuş'tan Dilek Doğan açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan Dilek Doğan açıklaması
Numan Kurtulmuş'tan Dilek Doğan açıklaması
İstanbul Sarıyer'deki DHKP-C operasyonu sırasında evinde polisin silahından çıkan kurşunla yaralanan Dilek Doğan dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dilek Doğan'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmayla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu: "Eğer bir hata varsa kusur varsa hele hele kasıt varsa ortaya çıkarılır ve gerekli cezalar verilir." dedi.

RADİKAL- İstanbul Sarıyer'deki DHKP-C operasyonu sırasında evinde polisin silahından çıkan kurşunla yaralanan Dilek Doğan dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dilek Doğan'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmayla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Devam etmekte olan bir tahkikat. Yine bir operasyon sırasında ev sahipleriyle polis arasındaki kargaşada hayatını yiitiren genç bir kızımız. Allah rahmet eylesin. Ailesine arkadaşlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Şundan emin olsun miletimiz: Şırnak'ta terörist cenazesinin polis aracına bağlanarak çekilmesi sırasında da ilk gün söyledik; herkes rahat olsun. Arkasında kimler varsa ortaya çıkar. Bu bütün operasyonlar çok zor. Nereden kurşun geleceği belli değil.

Çok titiz olmak zorundayız. Ama aynı zamanda vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak mecburiyetindeyiz. 3 emniyet görevlisi açığa alındıysa bu soruşturma da devam ediyor. Eğer bir hata varsa kusur varsa hele hele kasıt varsa ortaya çıkarılır ve gerekli cezalar verilir." (AA)

Dilek Doğan hayatını kaybetti

 


  http://www.radikal.com.tr/145971014597102

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kevin cevahir - user742894

  kahretsin, hep ayni aciklamalar...yazik,yazik

  hesabı sorulur? - user1068931

  ethem sarısülük, mehmet ayvalıtaş, abdullah cömert,mustafa sarı, medeni yıldırım ali ismail korkmaz,berkin elvan, roboski, diyarbakır, suruç, ankara da olduğu gibi mi?