'Öcalan silah bırakma çağrısı için hazır bekliyor'

'Öcalan silah bırakma çağrısı için hazır bekliyor'
'Öcalan silah bırakma çağrısı için hazır bekliyor'
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün kendilerine hitaben, "PKK'ya silah bırakma çağrısı yapın" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, "Çağrı aşamasına gelindiğinin Davutoğlu da farkındadır. Silahlar konusunda çağrı yapacak Öcalan'dır. Öcalan da İmralı da hazır bekliyor. Buyrun yarın İmralı'ya gidiyoruz" yanıtını verdi.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP, PKK 'ya silah bırakma çağrısı yapsın" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, "Silahlar konusunda çağrı yapacak Öcalan ’dır. Öcalan da İmralı da hazır bekliyor. Buyrun yarın İmralı’ya gidiyoruz" yanıtını verdi.

Demirtaş, HDP milletvekili adayları ile toplantıya girişinde yaptığı açıklamada konu ile ilgili şunları söyledi, "Çözüm süreci koalisyon kurulduktan sonra işlemeye devam edecek. İmralı ziyareti faydalı olur diye düşünüyorum. Sayın Davutoğlu’nun belirttiği sorumluluklarımızın arkasındayız. Çözüm sürecinde nereye geldiğimizi kendisi de biliyor, gizli kapaklı değil. Dolmabahçe görüşmesinin müzakere edilmesi ve PKK’nın müzakere yapması noktasına gelmiştik zaten. Seçim döneminde masa yok dediler, taraf yok dediler, çözüm süreci yok dediler. Çağrı aşamasına gelindiğinin Davutoğlu da farkındadır. Silahlar konusunda çağrı yapacak Öcalan’dır. Öcalan da İmralı da hazır bekliyor. Buyrun yarın İmralı’ya gidiyoruz."

Demirtaş: Koalisyonları cumhurbaşkanı kurmaz