ÖDP'nin tek belediye başkanı iddialı

ÖDP'nin tek belediye başkanı iddialı
ÖDP'nin tek belediye başkanı iddialı

Mithat Nehir (kravatlı olan) seçimi güçbirliğiyle kazandıklarını söylüyor.

'Türkiye, farkımızı Samandağ'da görecek'


Mehmet EZER

HATAY - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Türkiye'de sadece Hatay'ın Samandağ İlçe Belediyesi'ni kazandı. Belediye Başkanı seçilen 41 yaşındaki Mithat Nehir, güç birliğiyle seçimi kazandığını, Türkiye’nin ÖDP farkını Samandağ’da göreceğini söyledi.
Samandağ İlçesi'nde serbest veteriner hekim olarak çalışan 3 çocuk babası Mithat Nehir, yerel seçimler öncesinde eşi Hülya Nehir'in DSP'den Samandağ Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu, kabul edilmeyince ÖDP'den aday olduğunu söyledi. 19 bin oydan 7 binini alarak başkanlık koltuğuna oturan Nehir, sonucun kendisi için sürpriz olmadığını belirterek, “Çok iyi bir ekiple çok ciddi çalışma yaptık. Bu sonucu bekliyorduk başkası için olabilir ama bizim için sürpriz olmadı” dedi. İlçenin gelişmemesine hep üzüldüğünü anlatan Nehir, şöyle konuştu:
“İlçemizde bu duruma itiraz eden insan topluluğu oluşturduk. Bu topluluğa da ‘Samandağ Yerel Çalışma Topluluğu' ismini verdik. O platformdaki arkadaşlarımızın çok yoğun çalışması oldu ve bunlar da iyi sonuç verdi. İlçenin acil sorunlarının başında gelen yollarımızın yapılmasını sağlayacağız. Türkiye'nin en güzel sahiline sahibiz ama turistimiz yok. Bu nedenle sahil düzenleme projesini hayata geçireceğiz. Böylece Türkiye, ÖDP farkını Samandağ ilçesinde görecek.”
Nehir, bir partinin Türkiye'deki tek belediye başkanı olmasının kendisine ayrı keyif verdiğini, ancak daha çok belediye başkanlığını arzu ettiğini ekledi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/92903892903819

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sn.başkan - hopa,lı

  Öncelikle tebrik ederim.samandağı gibi güzel bir ilçe,ye başkan oldugun için.Yalnız hopa,daki gibi yalnışlara sakın düşmeyiniz burada belediye,ye tamamen siyaset hakim olmuştur ve sürekli istenmeyen olaylar olmuştur bizim başkan sadece seyretmekle meşgul olmuştur.hükümet konağına saldırma,emniyet,e saldırma sokak gösterileri yapma ve sağ görüşlü diye tost satan bir dükkanı paramparça etmek ve bir festivalimiz vardı bin vatandaş izliyorsa iki bin polis beklemekteydi olayları önlemek için.Sayın başkanım demek istediğim sadec ödp,nin başkanı değil her kesimin başkanı olun sokakta başka görüşlü insanlara rastlarsanız yüzünüzü lütfen çevirmeyin.bir selam bir oy demektir.bir kardeşiniz olarak fikirlerimi sunuyorum.allah nice yıllar nasip etsin o koltuğu tüm bartilerin başkanı olun

  AT GÖZLÜKLERİNİZİ ATIN - kemar

  Keşke tüm okurların yazdığı gibi olsaydı.Keşke alternatif belediyecilik söylemiyle ortaya çıkıp kazanmış olsaydı.Keşke Fatsa örneği yaşatabilecek olsaydı.Maalesef Samandağ'da hiçbirşey göründüğü gibi değil.Herşey birbirine öyle girmiş ki,anlayabilene aşkolsun.ÖDP'nin ilk ilçe başkanı bir ay öncesine kadar CHP'den belediye meclis üyesi idi.Önceki seçimde ÖDP milletvekili adayı olan şahıs,şimdiki belediyede DSP'den meclis üyesi!ÖDP'den belediye başkanı olan arkadaşın bağlı olduğu platform,DSP'den son anda veto yedi.Yoksa seçime DSP'den giriyordu.Şimdiki belediye başkanı aranan bir firari.Rüşvetten suçüstü yakalandı.Kısacası ÖDP adına sevinen okurlar,kusura bakmayın ama durum bu...Ufuk Uras,Hayri Kozanoğlu ve diğerleri ne yapsın?

  samandağı - hopa,lı

  samandağı,na hayırlı olsun

  Bence Türkiyedeki tek belediye de - alidmrl

  kendi icinde on parcaya bölünüp klasik sol cizgi devam ettirilir.Bu Sol'un icine en iyi kim eder yarisina girilir ve olay biter.Oysa Istanbul,Ankara gibi yerlerde en azindan Sol kesimde az cok rüstünü ispat eden iki politikaciyi destekleyip AKP padisahligina son verebilirdik.Biz ne yaptik,Sol'u her firsatta böldük.Tamam diyeceksinizki CHP sol degil ve büyük ölcüde bende katiliyorum.Fakat Karayalcin ve Kilicdaroglu desteklenebilinecek adaylardi.

  Samandağ - roll66

  Samandağ woodstock, samandağ burning man, samandağ ortadoğu folklor şenlikleri, samandağ film - animasyon festivali, samandağ ufo araştırma klübü, samandağ gökkuşağı resort, samandağ ortadoğu araştırmaları enstitüsü, samandağ bahar bayramı, samandağ çin mahallesi, samandağ budist tapınağı, samandağ afrika kültür kardeşlik derneği, samandağ kapoera festivali, samandağ dj kapışmaları, samandağ yoga klübü... Görelim artık ÖDP yi kocaman bir pari yapsınlar orda mütiş olur.

  ODP - 7010

  Solcular 1990'li yillarin basindan beri opusmek ve depismekten kurtulup birlik olarak hareket etse yada edebilseydi simdi Fatsa gercekleri samandagi gercegini konusmuyor bunu yasiyor olacaktik. Etnik olan yada olmayan tum milliyetcilik hareketleri solculugun disindadir ve marksist soyleme aykiridir. Tebrik ederim, umarim bu aydinlik tum ulkemizi sarar.

  Özgürlük ve Dayanışma - bahrılezrak

  Kim ne derse desin, bizler sosyalist ve özgürlükçü bir partinin kazanmasından dolayı çok mutluyuz. Samandağ, oylarını din ve ırk ayırımı yapan, oturduğu koltuktan sadece ahkam kesmeyi bilen diğer partililere vermeyip farkını ortaya koydu. Umarım bugüne dek gerçek değerini bir türlü göremeyen ilçemiz yeni başkanıyla hak ettiği noktaya gelebilir. Samandağ, Türkiye'nin önemli bir ilçesidir, umarım her şey daha iyi olur. tebrik ediyorum. Samandağ'a hoşgeldin ÖDP...