Oğuz Kaan Salıcı milletvekili seçildi mi?

Oğuz Kaan Salıcı milletvekili seçildi mi?
Oğuz Kaan Salıcı milletvekili seçildi mi?
CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 2015 genel seçimleri için CHP'den İstanbul milletvekili adayı oldu. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Salıcı'nın seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki  Oğuz Kaan Salıcı milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

RADİKAL – CHP ’nin eski İstanbul il Başkanı Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 8. Sıra milletvekili odayı olarak seçimlere girdi. Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre Salıcı milletvekili oldu ve TBMM’nin 25. Döneminde CHP’den meclise girdi.  

 Oğuz Kaan Salıcı kimdir?

 16 Ocak 1972’de Gaziantep’te doğdu. Eğitim hayatına 1978’de Adıyaman Cumhuriyet İlkokulu’nda başladı. Ortaokula 1983’te Elazığ Anadolu Lisesi’nde başladı, ortaokul ve liseyi Eskişehir Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nü bitirdi. Üniversitenin henüz ilk yıllarında Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun ve Demokrasi için Gençlik Platformu’nun kuruluşuna katıldı. Mayıs 2012’de gerçekleştirilen CHP İstanbul İl Kongresi’nde İl Başkanı olarak seçildi. 15 Aralık 2014 tarihine kadar CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürerek görevini Murat Karayalçın’a devretti.