Oktay Vural'dan Pervin Buldan'a 'yeğen' yalanlaması

Oktay Vural'dan Pervin Buldan'a 'yeğen' yalanlaması
Oktay Vural'dan Pervin Buldan'a 'yeğen' yalanlaması
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, HDP Milletvekili Pervin Buldan'ın iddia ettiği gibi PKK'ya katılan bir yeğeninin olmadığını belirterek , "Benim bir yeğenim avukat, biri EPDK'da, diğeri de TMSF'de. PKK'ya katılan bi yeğenim yok, Pervin Buldan hakkında dava açacağım" dedi.

RADİKAL - İç Güvenlik Paketi görüşmelerinde dün gece Genel Kurul’da HDP’lilerle MHP ’liler arasında " PKK terör örgütüdür" tartışması yaşandı. MHP’li Oktay Vural, "Bize göre PKK kanlı bir terör örgütüdür" deyince HDP’li Pervin Buldan’dan ‘’Senin yeğenin de oradadır biliyorsun değil mi? Senin yeğenin de şu anda PKK saflarında’’ çıkışı geldi. Kendisinin PKK’ya katılmış bir yeğeninin olmadığını söyleyen Vural, bu sözleri nedeniyle Pervin Buldan’a dava açacağını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisinin PKK’ya katılmış bir yeğeni olmadığını söyledi. Vural, ‘’Böyle bir kirli yalana adımı bulaştırmak istemeleri bizim yürüttüğümüz mücadeleden ne kadar korktuklarını gösteriyor. Ben şerefli bir aileye mensubum. Benim öyle bir yeğenim yok’’ dedi.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’ın Genel Kurul’daki sözleri üzerine Hürriyet’e konuşan Vural, şöyle dedi: ‘’Yalan atıyor. Benim bir yeğenim avukat, biri EPDK’da, diğeri de TMSF’de. Doğu ve Güneydoğu’da PKK’ya karşı çıkıyoruz, Kürtleri öldürdünüz diyoruz. İnatla PKK bölücü terör örgütüdür, Kürtleri öldürmüştür, emperyalistlerin uşağı olarak Kürtleri öldürdüğünü söylemeye devam edeceğiz. O şahıs hakkında bu yalandan dolayı tazminat davası açacağım.’’

Buldan'dan MHP'li Oktay Vural'a: Senin yeğenin de PKK'da biliyorsun değil mi?