Ölen PKK'lının ailesine ziyaret

Bir bekçiyi öldürüp iki polisi yaralayan ve daha sonra öldürülen PKK/KongraGel örgütüne mensup teröristin ailesine başsağlığına resmi plakalı araçlarıyla giden Büyükşehir ve alt kademe dört belediye başkanının ziyareti tepkilere yol açtı.

DİYARBAKIR - Bir bekçiyi öldürüp iki polisi yaralayan ve daha sonra öldürülen PKK/KongraGel örgütüne mensup teröristin ailesine başsağlığına resmi plakalı araçlarıyla giden Büyükşehir ve alt kademe dört belediye başkanının ziyareti tepkilere yol açtı.
Mardinkapı polis noktasına 28 Temmuz gecesi bombalı ve silahlı saldırı düzenleyerek bekçi Abbas Yoldaş'ı öldürüp iki polisi yaralayan teröristlere yönelik operasyon önceki gün sona erdi. Operasyon iki örgüt militanının öldüğü, iki militanın yakalandığı Hevsel bahçeleri bölgesine girmek isteyince Emniyet Müdürü Orhan Okur ile tartışan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile ilçe belediye başkanları önceki gün, ölen örgüt mensuplarından Mehmet Sait Özgün'ün evine taziyeye gitti. Hepsi SHP'li olan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur Belediye Başkanı, Huzurevleri semtindeki eve makam araçları ile gitti.
Emniyet yetkilileri öldürülen bekçinin cenazesine bile katılmayan başkanların ölen teröristin evini ziyaret ederek taziyede bulunmalarını kınadılar ve teröre prim verdiğini sözlerine eklediler.
Bekçi Yoldaş'ın cenaze töreninin yapıldığı gün Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'in Tunceli'deki Munzur Festivali'nde olduğu öğrenildi.