Önder: AKP iktidarda kalma savaşı başlattı

Önder: AKP iktidarda kalma savaşı başlattı
Önder: AKP iktidarda kalma savaşı başlattı
İmralı Heyeti Sözcüsü ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kandil bölgesine yönelik operasyon ve yurtiçindeki gözaltı operasyonlarına sert tepki gösterdi.

RADİKAL - HDP Ankara Millletvekili Sırrı Süreyya Önder, "Bu, askeri bir operasyon değil. Askerler eliyle askerler üzerinden yürütülen tamamen siyasi bir operasyondur" diyerek, AKP 'nin "toplumsal maliyeti korkunç boyutlara ulaşabilecek bir iktidarda kalma, iktidarı terk etmeme savaşı başlattığını" belirtti.

ANF'ye konuşan Önder, Davutoğlu'nun bugünkü açıklamalarını hatırlattı, "Tarih şunu bir kenara yazsın; Davutoğlu'na bu gazı veren güçler, onu en geç 6 ay içinde tarihin bile hatırlamayacağı siyasi çöplüğe gömeceklerdir. Davutoğlu an itibarıyla Suat Hayri Ürgüplü, Ferit Melen, Naim Talu ve benzerleri gibi bir ara rejim başbakanıdır. Eğer kendisinde siyasi onur ve demokratik bir cesaretin kırıntısı kalmışsa, seçimden önce bütün halkın gözü önünde, 'ben tek başına iktidarı kuracak çoğunluğu elde edemezsem görevi bir başka arkadaşıma devrederim' sözünün gereğini yapar" dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat'tan IŞİD iddiası

Barışın her şeye rağmen bu topraklarda egemen olacağının altını çizen Önder, "Ancak bunlar memleketin acılarını çoğaltmadan, büyük yorgunluklar yaşatmadan, bu noktaya gelmeye niyetli ve hazır değildir" ifadesini kullandı.

Önder, bugün bütün siyasi kurumların eş başkanları ve İmralı Müzakere Heyeti'nin, Salı günü de bütün vekillerin bir araya geleceğini, ortak süreç kararları çıkarıp kararlılıkla hayata geçireceklerini bildirdi. Önder, dünden bu yana hükümet yetkilileriyle bir temas kurmadıkları bilgisini de verdi.

Dengir Mir Mehmet Fırat'tan IŞİD iddiası