'Örgüt silah bırakmazsa mücadelemiz devam eder'

'Örgüt silah bırakmazsa mücadelemiz devam eder'
'Örgüt silah bırakmazsa mücadelemiz devam eder'

Erdoğan, Çukurca daki şehitler için Genelkurmay a gönderdiği başsağlığı mesajında Türkiye terör örgütünün ipini tutan düşman ülkelere haddini bildirecek güçtedir dedi.

Şemdinli'de 115, Çukurca'da 14 PKK'lının öldürülüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, mücadelenin sonuna kadar süreceğini vurguladı. Erdoğan, Suriye'ye de Kandil benzeri operasyon yapılabileceğini ifade etti.

ANKARA - A Haber canlı yayınında dün gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Hakkari’nin Şemdinli’nin ilçesinde TSK’nın günlerdir devam eden PKK ’ya yönelik operasyonuna ilişkin “Bu mücadele kararlı şekilde sonuna kadar terör örgütü silah bıkmadığı sürece davam edecektir” dedi. Silahın, güvenlik güçlerinin “doğal enstrümanı” olduğunu belirten Erdoğan, Şemdinli’de 23 Temmuzdan beri 2 şehit olduğunu, 115 PKK’lının da etkisiz hale getirildiğini söyledi. Şehit sayısının gizlendiği yönündeki haberlerin ise yalan olduğunu söyleyen Başbakan, medyayı, ‘PKK’nın propagandasına zemin hazırlama’ ile suçladı. Erdoğan, Ahmet Türk’ün “ AKP ’ye oy veren Kürtlerin vatan haini” olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine, “Onların içinde aklı selim Ahmet Türk’ü görüyordum. O da dağıtmış durumda” dedi. 

‘Başbuğ tutuksuz kalmalı’
Erdoğan başka bir soru üzerine, Suriye Devlet Başkanı Esad’ın, Amanos bölgesinden PKK’nın sızmalarına destek verdiğini belirtirken, Suriye sınırında Kandil’e yönelik bir operasyonun söz konusu olabileceğini ancak bunun zamanlama konusu olduğunu vurgulayarak, “Sırında üç tugayımız tatbikatlarını sürdürüyor, bunlar her an istim üzerinde” dedi. Tutuklu vekiller ile ilgili de konuşann Başbakan, ‘İnternet Andıcı’ davasından tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un tutuklu yargılanmasını eleştirdi. Bir Genelkurmay Başkanı’na ‘terör örgütü mensubu’ yakıştırmasını “çok çok çirkin” bulduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bu tür bir benzetme insaf dışı. Tutuksuz yargılanmasından yanayım” dedi. 

Ahmet Sever’e ‘fırça’
Cumhurbaşkanı Danışmanı Ahmet Sever’in, 2014’teki cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmelerine sert tepki gösteren Erdoğan, kimsenin, Gül ile aralarındaki mesafeyi açmaya cüret edemeyeceğini vurguladı. Erdoğan sözlerine, “Ama daha sonra Basın Müşaviri arkadaşın, böyle bir şeye girmesi ne hakkınadır ne de haddinedir. Biz Cumhurbaşkanı ile aramızda hallederiz. Cumhurbaşkanımızla ‘kardeşlik hukuku’nun ötesindeki fiili durumları, birlikte yaşadık, kendimizi ispat ettik Buradan kimseye ekmek çıkmaz” diyerek devam etti. 

‘Sedat Ay’ı yedirtmeyiz’
Başbakan Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı’na hakkında ‘işkenceci’ iddiaları bulunan polis Sedat Selim Ay’ın getirilmesi ile ilgili olarak, Ay’a sahip çıktı Erdoğan, “Kusura bakmasınlar bir kısım medya yazacak diye terörle mücadele etmiş, bir arkadaşımızı onlara yedirtmeyiz” dedi. Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında çekilen Obama’nın beyzbol sopalı fotoğrafının sorulması üzerine, “Başkan, beraberken hiçbir zaman saygıyı eksik etmemiş bir dosttur” dedi. (RADİKAL)


  http://www.radikal.com.tr/1096334109633418

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayalperest başbakan - Ege1973

  İşkenceci,solcuların ırzına geçen Sedat AY'ı yedirme bakalım sen, halk sana sandıkda cevap verecek.Örgüt silah niye bıraksın Oslo da görüşen Hakan Fidan değil miydi? 1000 kadar askerin katili oy verenlerdir.Şemdinli de umarım masum halk zarar görmez.15 gün sonra yeni mi aklına geldi şişme balon açıklamalar yapmak

  Kanı kanla yıkayınca.. - papirus0606

  Mücadele etmek sorunu çözmekten dahamı kolay? Kanı kanla yıkamak dahamı akıllıca..Etnik köken ayrımcılığı yaparak demokratik haklarından mahrum bıraktığın daha kaç insan can verecek

  Kan üzerinden siyaset.. - kemal.özg.

  Sultan Demokrasisi böyle bir şey.Kardeş dediğin ÖLÜ olduğunda Barış geliyor her halde.Şiddetin dilini bu kadar ululamak,inanca bu kadar saldırmak hangi bilginin cesareti böyle.Ki Alim bile bunca susarken.

  PROMTERSIZ KONUŞMUŞ OLMALI - Sedat Gürsel

  Belli ki Başbakan promptersiz konuşmuş...:) Müzakere için ilk şartın örgütün silah bırakması gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'dur, Recep Bey'in kendi fikri gibi aklında kalmış olmalı. Zira PKK silah bırakmadan da Oslo'da kendileriyle görüşebilmişlerdi, hatta internete sızan kasette MİT'çiler, dozu fazla kaçırdıkları konusunda makara yapıyorlardı. Başbuğ tutuksuz yargılanmalı söylemi kendi söylemleriyle çelişiyor... 8 tutuklu yargılanan milletvekili varken, Başbuğ'a arka çıkma niye? Başbakan "seçilmişleri atanmışlara ezdirmem" dediğini unutmuş olmalı. Gül ile kardeşlik tezi ve danışman Ahmet Sever'e fırça da yersiz. Çünkü, Başbakan daha önce Kaddafi ve Esat'ı da kardeşi ilan edip sonra başdüşmanı oluverdiğinden, bu güvensizliği yaratan kendisinden başkası değildir. İşkenceci olduğu iddia edilen bir polis müdürüne sahip çıkması da kendisinin 12 Eylül'e olan özleminden kaynaklanıyor olmalı, malum Anayasa referandumunu bile 12 Eylül'e denk getirmişlerdi...:)

  buyuk sultan! - menav roni

  yemin edeirm ki basbakanin bile soylediklerini kendisi bile inanmiyor!cunku bu igrenc rezil savas oyle bir duruma geldiki artik devletin tum kurumlari sahislari yalan soylemekten baska careleri kalmamis...!15 gundur kiyamet kopuyor semdinlide sadece iki tane sehit varmis?100 lerce gencecik insan olmus sultanimizin umurunda degil medyaya saga sola saldiriyor!bu siyasetciler bakanlar basbakanlar devlet erklerinde nasil bir vicdan var ya?ne zaman onlarin cocuklarinin askere gittiklerini gorecegizde savasta nasil olduklarina tanikliklik edecegiz...

  işkenceci ve katilleri "yedirtmek" istemeyen bir başbakan profili. - çıkarsız

  Bu kadar şaibeli isimleri geri çekmeyi bile yenilgi olarak anlayan bir ruhsuzluk hali. "bana milliyetçiler adam öldürüyor dedirtemezsiniz" demişti 80 darbesi öncesi babaları Süleyman Demirel. Çırakları aynı hoyrat ve çıkarcı politikalrın ustası oluyor.

  HALİL CİBRAN DER Kİ! - alaf34

  EY KAVMİM! sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin. dönüp de bakmazsın ölülerine. lut kavminden de değilsin sen, hazdan olmayacak mahvin. acıyla karıldı harcın ama acıya da yabancısın. korkarsın kendinden olmayan herkesten. ve sen kendinden bile korkarsın.zebur'u, tevrat'ı, incil'i, kuran'ı bilirsin. hazreti davud için üzülür ama golyat'ı tutarsın.her kuytulukta bir çocuğun vurulur, aldırmazsın. merhamet dilenir, şefkat dilenir, para dilenirsin. bütün seslerin arasında yalnızca kırbaç sesini dinlersin sen.sana yapılmadıkça işkenceye karşı çıkmazsın. senin bedenine dokunmadıkça hiçbir acıyı duymazsın. örümcek olsan hazreti muhammed'in saklandığı mağaraya bir ağ örmezsin...