Oy pusulasının boyu bir metre

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, turuncu, mavi, sarı ve beyaz renklerde olan birleşik oy pusulasının boyu 1 metreyi bulacak.

ANKARA - Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, turuncu, mavi, sarı ve beyaz renklerde olan birleşik oy pusulasının boyu 1 metreyi bulacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçimlerde kullanılacak birleşik oy pusulalarının basım ve dağıtımında uygulanacak ilkeleri belirledi.
İl genel meclisi üyeleri, belediye başkanı ve belediye meclisi üyeliği seçimlerinde, ayrı ayrı birleşik oy pusulaları kullanılacak. Bu kağıtlardan
turuncu renkli olanlar il genel meclisi üyeliği, mavi renkli olanlar belediye başkanlığı, sarı renkli olanlar belediye meclis üyeliği, beyaz renkli olanlar ise büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde kullanılacak. Büyükşehir belediyesi dahil, belediye başkanlığı seçimlerine 22 partinin de katılması halinde birleşik oy pusulasının boyu 89.5 santimetre olacak. Büyükşehir dahil, belediye başkanlığı seçimlerine 22 parti ve 4 bağımsız aday katılması durumunda ise oy pusulasının boyu 96.5 santimetreyi bulacak.