Oy ve Ötesi oyların yüzde 62'sine talip!

Oy ve Ötesi oyların yüzde 62'sine talip!
Oy ve Ötesi oyların yüzde 62'sine talip!
30 Mart yerel seçimlerinde İstanbul, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul ile birlikte 6 ilde yapılanan Oy ve Ötesi, 7 Haziran seçimleri hedef büyüttü

RADİKAL – 30 Mart yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘oylara sahip çıkma’ amacıyla kurulan ve 50.000 gönüllü yetiştiren Oy ve Ötesi, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’ndeTürkiye’nin oylarının %62’sini gözlemlemeyi hedefliyor. Toplam seçmen sayısının yaklaşık 52 milyonu bulacağı 7 Haziran 2015 seçimlerinde, Oy ve Ötesi 30 milyona yakın oyun şeffaf ve adil bir şekilde verildiğinden ve sayıldığından emin olmak için harekete geçti.

 

OYUNU SEVEN SAYIYOR!

 

Oy ve Ötesi hedef olarak 45 ilde, 120.000 gönüllü ile 106.000 sandığı gözlemleyi seçti.  Oy ve Ötesi Koordinasyon ekibi, hedefi tutturabilmek için şehirlerde ilk toplantılarını tamamladı. Oy ve Ötesi Derneği Başkanı Sercan Çelebi, konuyla ilgili şöyle konuştu:

 “ Bugün itibariyle tüm Türkiye ’ye kayıt sistemini açıyor olan Oy ve Ötesi, ‘oyunu seven saysın’ çağrısı yapıyor. Artık devir; canını seven kaçsın değil, oyunu seven saysın devri, bu ülkede demokrasi ve şeffaflıktan emin olmak isteyen her bireyin bilfiil bu değerlerin temsilcisi ve savunucusu olması gerekiyor, bunun da çok önemli bir adımı seçim günü, oy verme ve sayım süreçlerine müşahitlik etmekten geçiyor. Belki daha da önemlisi, ülke yönetiminin seçileceği bu tarihi seçimde, kendisini seçim süreci ve ülke yönetimde bu denli etken hissettiği başka bir sorumluluk olamayacak.”

Sandıkta görev almak için http://sandik.oyveotesi.org/ adresidnen ayrıntılı bilgi alınabiliyor. Oluşuma farklı alanlarda destek olmak ve konu hakkında ayrıntılı bilgi almak içinse www.oyveotesi.org adresine başvurulabilir.