Özhaseki, Kılıçdaroğlu'ndan 70 bin lira tazminat kazandı

Özhaseki, Kılıçdaroğlu'ndan 70 bin lira tazminat kazandı
Özhaseki, Kılıçdaroğlu'ndan 70 bin lira tazminat kazandı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerine karşı açtığı 14 tazminat davasından 3'ünün sonuçlandığını ve 70 bin lira kazandığını söyledi.

Demet ÖZTÜRK

KAYSERİ - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki basın toplantısı düzenleyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun kendisi hakkındaki ’yolsuzluk’ suçlamaları karşısında açtığı tazminat davalarını değerlendirdi.

Başkan Özhaseki şunları söyledi:
"İki yıl önce ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , mecliste yaptığı bütçe görüşmelerinde elinde dosya sallayarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni suçlayan yolsuzluk ifadelerde bulunmuştu. Başbakan doğru cevapları verdiği halde bununla yetinmemiş, seçim sürecinde gittiği her mitingde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve şahsımı hedef göstererek suçlamalara devam etmişti. Konu, belediyeye dışarıdan dahil olmuş genç bir arkadaşın yaptığı hata, ufak tefek para almasıydı. Biz bunu yargıya taşımıştık. Bizim başvurumuz üzerine yargının karar verdiği ve kesinleşen bir hüküm var. Ama, bütün bunları bilerek ve isteyerek kasıtlı olarak aylarca hatta bir yıla yakın devam ettirdiler."

BU PARALARI ALACAĞIM
Konuyla ilgili toplam 14 dava açtığını belirten Özhaseki, toplam 70 bin lira tazminata hak kazandığını, ancak bunun para meselesi değil, namus ve haysiyet meselesi olduğunu söyledi.

Özhaseki ‘Şimdi önlerinde bir seçenek var. Kayseri halkından, şahsımdan, mesai arkadaşlarımdan özür dileyip, yalan söyleyip iftira ettiklerini kabul edecekler. Yoksa sonuna kadar mücadeleme devam edeceğim. Hak ettiğim paraları kuruşuna kadar alacağım. Sonra her fırsatta yalancı olduklarını, müfteri olduklarını her yerde anlatmaya devam edecekler’ dedi.

BU PARALARI SUCUK PARTİLERİNDE KULLANACAĞIM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı ve sonuçlanan ilk davadan 20 bin liranın yatırıldığını kaydeden Başkan Özhaseki, ‘bu paraları sucuk partileri ve sosyal içerikli yardımlarda kullanmaya devam edeceğim. Madem, ismimizi ve şehrimizin ismini bir sene boyunca karaladılar, yalan ve iftara attılar, bunun cezasını çekecekler.’ dedi.