Özlem gideriyorlar

Tahliye edilen eski DEP milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak, dışarıdaki ilk gecelerini Orhan Doğan'ın Yıldız Sitesi'ndeki evinde geçirdi.

ANKARA - Tahliye edilen eski DEP milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak, dışarıdaki ilk gecelerini Orhan Doğan'ın Yıldız Sitesi'ndeki evinde geçirdi. Eski milletvekillerinin dünkü ilk ziyaretçisi Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir oldu. Baydemir, Diyarbakır'dan getirdiği kır çiçeklerini eski milletvekillerine verdi.
Eski DEP'liler daha sonra avukatları Yusuf Alataş'a teşekkür ziyaretine gitti. Leyla Zana, Alataş'ın bürosundan ayrılırken ayakkabılarından birini çıkararak yalınayak çimlere bastı. Eski dört milletvekili daha sonra diğer avukatları Nuri Özmen'i ziyaret etti. Orhan Doğan, "Biz Türkiye'ye çağ atlatmak istiyoruz. Bize biraz zaman tanıyın. Sabırlı davranın" dedi.
Daha sonra DEHAP Genel Merkezi'ni ziyaret eden eski DEP'liler, pazar günü uçakla Diyarbakır'a gidecek. Eski DEP'liler, Güneydoğu'dan sonra Ankara ya da İstanbul'da tam teşekküllü bir hastanede sağlık kontrolünden geçecek ve sonraki programlarını buna göre yapacak. Dört eski DEP'li daha sonra batıdaki bazı illerle Karadeniz bölgesini dolaşacak.