'Paralel yapı araştırılsın' önergesini AKP'liler reddetti.

'Paralel yapı araştırılsın' önergesini AKP'liler reddetti.
'Paralel yapı araştırılsın' önergesini AKP'liler reddetti.
TBMM Genel Kurulu'nda dört vekilin yaralandığı kavga öncesi HDP grubu "Paralel yapı incelensin" önergesi verdi. Ancak önerge, AKP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.

RADİKAL-TBMM'de dün, 'İç Güvenlik Paketi' nedeniyle çıkan ve 4 vekilin yaralandığı kavga öncesi, HDP grubu "Paralel yapı incelensin" önergesi verdi.  Ancak önerge, AKP 'li vekillerin oylarıyla reddedildi. Paralel yapı, yargı, güvenlik, TSK, istihbarat, gizli dinlemelerin araştırılması" önerisi yer alan HDP önergesinde şu unsurlar yer aldı: "27 Şubat 2014 tarihinde Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ve arkadaşları tarafından, paralel yapı, yargı, güvenlik, TSK, istihbarat, gizli dinleme, şantaj, tehdit, provokasyonların araştırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verilmiş olan 5099 sıra no.lu Meclis araştırma önergesinin Genel Kurul'un bilgisine sunulmak üzere bekleyen diğer önergelerin önüne alınarak 17/02/2015 Salı günlü birleşimde sunuşlarda okunması ve görüşmelerin aynı tarihli birleşimde yapılması önerilmiştir."
Önerge üzerine MHP , HDP, CHP ve AKP'li vekiller görüşlerini sundu. HDP Grubu'nun paralel yapı incelensin önerisi AKP'li vekillerinin karşı oy vermesi üzerine kabul edilmedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/129605612960568

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Paralel Yapı - user976200

  Fethullah Gülen yandaşlarının güvenlik ,yargı,TSK,istihbarat içinde yapılanmaları araştırılmalı.Yasal olmayan dinlemeler araştırılmalı.

  Refleks - Gılgameş

  Bu tuhaf insanlar tıpkı bir amip gibi hareket ediyorlar. Söz konusu teklif kendi yararlarına da olsa Kürtler'den gelirse (HDP'nin bir Kürt partisi olduğu algı yanılmasının etkisi ile) hemen red diyorlar. Şimdi çıkıp da paralelden bahsetsinler de biz de gülelim. Bunlar en hızlı karikatür dergilerini bile solladılar.

  Paralel Yapi - Ali Fistan

  Paralel Yapi denen sey AKP'nin ta kendisi oldugunu anlamak icin ne arastirmaya gerek var, ne de ortlamanin ustunde bir seviyede zekaya sahip olmaya. Bknz AKP'nin paralel dediklerine. Kendileri. Uzaydan gelmis insanlar degil, kendileriyle beraber ayni adna iktidara yerlesen odaklar. Ayrica baskalari, ayri bir grup falan da degil. Kendileri. Aralarindaki tek fark, cikarlarinin duna kadar ortak bugun catisir durumda olmasi. Ancak soylem olarak paralel yapiyi cikartan, hergun 5 vakit tekrarlayan da kendileri, sikayetci olan da, arastirilmasini istemeyen de :)

  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. - user1002376

  Meclis araştırmasından neden niçin korkulur ki. Paranoyakca suçlamalar baydı. Araştırılması ve neyin ne olduğununun görülmesi gerekir. Öbür türlüsü hukuk katliamı.

  - user1064611

  Paralel yapıyı uzaklarda aramaya gerek yok, Çünkü paralel yapı kaçak sarayda oturuyor! Tabiiki akp önergeyi reddedecek, arkasında kimin çıkacagı alenen belli!

  Asıl paralel - user1000307

  Asıl paralel bizzat kendileri olduğu için olabilir mi acaba, pisliklerin daha fazla ortaya saçılma ihtimali olduğundan, "siz karışmayın biz zaten hallediyoruz meseleyi" demeye getirmişler

  Camur her turlu iz birakir - user1068823

  "Bu hesaplasmayi biz kendi aramizda halledecegiz siz karismayin bundan size ekmek cikarmayiz" tarzi bir dusunceleri vardir bence. Kendi pislikleri de ortaya cikicak tabi bu "hesaplasma" seffaf bir sekilde yurutulurse.