"Partiden istifa edenler daha şerefli"

"Partiden istifa edenler daha şerefli"
"Partiden istifa edenler daha şerefli"
AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, dört eski bakan için Yüce Divan yönünde oy kullanan AKP'li vekillere ağır sözler söyleyerek "Hesap sorulacak" dedi.

RADİKAL-4 eski bakanla ilgili 'Yüce Divan' oylamasının ardından AKP ’deki fireler büyük tartışma konusu oldu. AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, Yüce Divan yönünde oy kullanan AKP’li vekillere ağır hakaretlerde bulunarak “hesap sorulacak” dedi.  Erdoğan için “biatsa biat, itaatse itaat” çıkışıyla bilinen Mehmet Metiner, A Haber’de yaptığı açıklamada "İçimizdeki ihanetçilerin sayısı az değilmiş. Bunun adı tek kelimeyle ihanettir. İhaneti göremeyecek kadar akılsız olanların siyaset yapmaması gerekiyor. Ben partimizden daha önce istifa edenleri bu şekilde davrananlardan bin kat daha şerefli addediyorum. İstifa etmek daha erdemli bir davranıştır. Onların kim olduğunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruz. Ama daha erken. Davutoğlu'nun lider olmasını içine sindiremeyenlerdir. O arkadaşlar mert olsunlar, dürüst olsunlar. Ama açıklamazlarsa bunlar er geç çıkacak ve affedilmeyecekler. Bu şekilde namertçe, ihanet içinde olan fare siyaseti izleyen firecilerin bu tavrını kınıyorum. Yürekleri yetiyorsa, gerekçelerini açıklasınlar" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/127736612773669

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞEREF - bikesali

  Beyfendinin şeref göstergesi Tayyip'e hizmete ayarlı;akıl mantık,din iman vs kimin umurunda.Ama ona kızmıyorum bu yazdıklarımı hiç bir zaman okuyamayacak Adıyamanlı seçmene kızıyorum.Hatırlar mısın Rizeli Hasan bilmemne adında bir MV vardı,işte o nasıl unutulduysa bu da unutulacak ama bu günlerin hesabı sorulmazsa gözleri açık giderim

  Sayın "Şerefli"! - Ali Fakı

  Sen git akrabalarına kengi paranla yardım et; milletin parasıyla, millettin vekili olmanın sağladığı nufuzla değil! Milletvekili yalnız kendi bölgesinin, kendi hısım ve akrabalarının değil Türkiye Cumhuriyetinin, tüm ülkenin ve tüm vatandaşların vekilidir; tüm vatandaşlara eşit mesafede olmak zorundadır! Demagojide ustana yakışıyorsun.

  kim bunlar bilen var mı? - genco940

  dünün yandaş basını değilmi, hani şu el etek öpüp özür dileyenler, sabah Şama gidip çay içip dönen ön görüleri ile sırıtanlar. Milletvekilşi yemini ettikten sonra Cumhuriyete reklam arası verdirenler. Ne oldu da küplere binmeye başladınız. Korkunun ecele faydası yok, hemen teklaşlanmayın.Ateş de olsanız çürmünüz kadar yer yakarsınız. Hesap görülecek gün geldiğinde sakınbir yerlere kaybolmayın savunma avukatları.

  konuşsun - user383887

  hiç bir şey demeyin bırakın ne derse desin. ne deseniz değer vermiş olursunuz.

  Siyasi tarih - drhil

  Türkiye cumhuriyeti siyasi tarihi, böyle bir yaratık görmemiştir. Ama pardon; artık tayyibiye cumhuriyetinde yaşıyoruz değil mi?

  Gercek - user918006

  Bu ne panik arkadaş neleri varki ortya çıkmasından korktuklari bu kadar seviyesiz bir üslupla kendi gibi düşünmeyenlere atıp tutuyorlar

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  keşke sizde "evet" oyu verenler kadar dik durabilseydiniz ama siz iradenizi bir kişiye ipotek etmişsiniz ve onun peşinden gidiyorsunuz bu da yetmez gibi herkes aynı yoldan gelsin istiyorsunuz, üzerine birde hakaret hakaret