Pavey'e tweet atan AKP'liye jet ihraç

Pavey'e tweet atan AKP'liye jet ihraç
Pavey'e tweet atan AKP'liye jet ihraç
CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey'e attığı tweet ile bir anda gündeme oturan Melik Birgin Ak Parti üyeliğinden jet hızıyla ihraç edildi.

MALATYA - Konuyla ilgili soruları yanıtlayan il başkanı Bülent Tüfenkçi, basında iddia edildiği gibi Melik Birgin’in Gençlik Kollarında MYK üyesi olmadığını ve yönetimde de bir görevinin bulunmadığını söyledi. Birgin’in sadece parti üyesi olduğunu ifade eden Tüfenkçi, Pavey’e atılan twetin son derece çirkin olduğunu ve bunu asla kabul edemeyeceklerini belirtti. Gönderilen son mesajın kendilerini son derece üzdüğünü belirten Tüfenkçi, konuyu öğrenir öğrenmez yönetimin toplandığını ve Melik Birgin’i partiden ihraç ettiklerini söyledi. Birgin’in de aynı zamanda istifa dilekçesi sunduğunu kaydeden Tüfenkçi, "Benim bildiğim kadarıyla sayın Pavey’in bir başörtüsü ile ilgili bir twetinin ardından böyle bir yazışma olmuş. Bizde gerçekten çok üzüldük. Ak Parti üyesi olmasından dolayı daha da üzüntü duyuyoruz zaten" dedi. 

PAVEY’DEN ÖZÜR DİLEYECEK 

İl Başkanı Tüfenkçi ayrıca Melik Birgin’in Şafak Pavey’e ulaşıp özür dileyeceğini belirterek, "Oda pişmanlık duyuyormuş gençlik kollarından aldığım bilgiye göre" dedi.
Malatya Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez’de haberi öğrenir öğrenmez 19 yaşındaki Melik Birgin’e ulaştıklarını ve konuyu görüştüklerini belirtti. Birgin’in kendilerine Pavey’e attığı twetten dolayı çok üzgün olduğunu ilettiğini kaydeden Göçmez, bir anlık kızgınlık sonucu böyle bir tweti attığını belirten Birgin’in en kısa zamanda Şafak Hanıma ulaşıp özür dileyeceğini ifade ettiğini söyledi. Göçmez, atılan mesajın teşkilatlarını son derece üzdüğünü belirterek böyle bir olayın olmasından dolayı son derece üzgün olduklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte böyle olayların bir daha tekrar edilmemesi için gerekli önlemleri alacağız" dedi.
Öte yandan Melik Birgin’e ait sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplar olayın gündeme gelmesiyle kapandı. Akşam saatlerinde Birgin’e ait tweetter sayfasına girildiğinde ismin altında Ak Parti Malatya Gençlik Kolları MYK üyesi ibaresinin yazıldığı görülürken ülke gündemine bir anda düşmesiyle her iki hesaba da artık ulaşım sağlanmıyor. 

Mikail PELİT (dha)