Perinçek Hakkari'de miting yaptı, 1. sıra adayı HDP'ye geçti!

Perinçek Hakkari'de miting yaptı, 1. sıra adayı HDP'ye geçti!
Perinçek Hakkari'de miting yaptı, 1. sıra adayı HDP'ye geçti!
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Hakkari Yüksekova'da dün yaptığı mitingin ardından ildeki 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli istifa etti. Ereli, HDP'ye geçti.

RADİKAL -  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hakkari Yüksekova'da yaptığı mitingin ardından partisinin 1. sıra adayı Namık Ereli istifa etti.
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, mitingin ardından Yüksekova'dan ayrılırken, partinin 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli partisinden istifa ettiğini, adaylıktan da çekildiğini açıkladı. İstifa dilekçesini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na veren Ereli, ardından da HDP'ye katıldı. HDP ilçe binasına giden Ereli'ye parti rozeti takıldı.

Ereli'nin, dilekçesinde "Vatan Partisi milletvekili adaylığımdan istifa etmek istiyorum. Gerekliişlemlerin yapılması ve istifamın kabulü hususunda durumu bilgilerinize saygı ile arz olunur" ifadelerine yer verildi. Ereli'nin mitinge olan ilginin azlığına tepki gösterdiği öğrenildi. 


  http://www.radikal.com.tr/137163713716372

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP-Öcalan? - user640363

  Bu resimde dikkat çeken şey sadece HDP rozeti takılması mı? Arka plandaki Öcalan posteri kimsenin ilgisini çekmedi mi?

  istifa etmenin bile bir edebi olur. - sktk60

  bir partinin milletvekili adayı olmuşsun miting gününe kadar istifa etmemişsin miting bitmiş istifa ediyorsun istifa etmenin bile bir ahlakı olur benim gözümde güvenilmez bir adamsın yarın hdp.ne aynısını yapmıyacağın ne malum bu siyaset bu kadar ucuz olmuşsa sizin gibiler yüzündendir madem istifa edecektin miting başlamadan önce yapsaydın yaptığın hiç şık olmadı bana göre.