Piriştina kalbine yenildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Piriştina, kalp krizi sonucu vefat etti. Oğlu Levent Piriştina ile Nevda Gönültaş'ın bu cuma günü yapılacak düğün hazırlıkları için ailesinin Çeşme'de olması nedeniyle lojmanında yalnız kalan Piriştina'nın cesedini sabah korumalar salondaki koltuğun üzerinde buldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Piriştina, kalp krizi sonucu vefat etti. Oğlu Levent Piriştina ile Nevda Gönültaş'ın bu cuma günü yapılacak düğün hazırlıkları için ailesinin Çeşme'de olması nedeniyle lojmanında yalnız kalan Piriştina'nın cesedini sabah korumalar salondaki koltuğun üzerinde buldu. Hiçbir sağlık sorunu olmayan 52 yaşındaki Piriştina'nın kalp krizi sonucu öldüğü belirtildi.

Korumaları buldu
Piriştina, eşi Mine ve kızı Zeynep Piriştina'yı düğün hazırlıklarını tamamlanması için Çeşme'ye gönderdi. Piriştina akşam, zaman zaman kullandığı Bostanlı Atakent'de dubleks villa şeklindeki belediye lojmanına gitti. Burada yalnız kalan Piriştina'dan sabah ses çıkmadı. Telefonlara da yanıt vermeyince lojmana gelen korumuları başkanı salondaki çekyattan yüzükoyun yere düşmüş halde buldu. Ayaklarınının morardığını, nefes alıp vermediğini gören korumalar hemen ailesine ve doktora haber verdi. Eve gelen doktorlar Piriştina'nın öldüğünü belirledi. Yakınları Piriştina'nın hiçbir sağlık sorunu olmadığını söyledi. Cumhuriyet Savcısı Suat Kurhan ve Polis Olay Yeri İnceleme uzmanları lojmanda araştırma ve inceleme yaptı. Piriştina'nın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü.

'Damarlar kapalı'
Adli Tıp Kurumu İzmir Şube Müdürü Doktor Cezmi Yavuz, otopsinin ardından yaptığı açıklamada, ön tanının kalp krizi sonucu ölüm olduğunu belirtti. Yavuz, "Otopsi sonuçları henüz belli değil. Ön tanı başkanımızın kalp kirizi geçirdiği şeklinde. Laboratuvar bulguları, tetkikleri bittikten sonra detaylı bir rapor hazırlanacaktır. Şüpheli bir durum yok. Kalp krizi geçirdiğini düşünüyoruz ama net rapor laboratuvar sonuçlarından sonra belli olur. Rapor bir hafta sonra çıkar. Ölüm saati olarak da bu sabahtan sonra öğlen saatlerine doğru öldüğünü düşünüyoruz" dedi. Adli Tıp Kurumu İzmir Şube Müdür Yardımcısı Fatih Şen de, "Şüpheli bir durum olduğunu düşünmüyoruz. Kalp krizinden ölmüş olabileğini düşünüyoruz. Kalbe giden sağ ana damar kapalı, sol damar da yüzde 50 kapalı görünüyor. Başkanımızın bu durumu daha önce kalp anjiyografisi çekilseydi ortaya çıkardı" diye konuştu.
Piriştina'nın ölüm haberi İzmir'de şok etkisi yarattı. İzmir ve Çeşme'de haftasonunda yapılacak eğlence mekanlarının açılışları ve partiler iptal edildi.