PKK Aygün'ü 19 yıl önce tehdit etmiş

PKK Aygün'ü 19 yıl önce tehdit etmiş
PKK Aygün'ü 19 yıl önce tehdit etmiş
Tunceli'de PKK'lılar tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan CHP'li Hüseyin Aygün, 19 yıl önce de aynı örgüt tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

Ferit DEMİR

TUNCELİ - CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde Facebook’taki sayfasında, kaçırılması ile ilgili açıklamalar yaptı.

PKK ’nın kendisini kaçırmasını, "Kaba bir zorbalık, etik bir sorun ve Dersim halkının iradesine karşı kaba bir tehdit" olduğunu ifade eden Aygün, "Sabahın ’şafak vakti’, aradan bir haftayı aşkın zaman geçti, ’kaçırılmam’ üzerine bir-iki söz: Bir eşya gibi, taşınır bir ’şey’ gibi, bir ’insan’ın kaçırılması öncelikle etik bir sorun; aynı zamanda açık bir zorbalık; Dersim halkının iradesine de kaba bir tehdit; ben ’korksam’ ne olur? Kaldı ki boyun eğmek olmaz; ’başkasının gölgesine girenin gölgesi olmaz’ derler! Dersim 498 yıldır direniyor; ruhu şövalyece; başı dik; Munzurlarda ve Zel’de" diye ifadeler yeraldı.

CHP’li Hüseyin Aygün PKK ile arasında 19 yıl önceki bir tehdit olayını da bugünkü facebook paylaşımında açıklayan Aygün, "19 yıl evvel 23 yaşında bir ’ siyasi çocuk’ iken aynı güç tehdit etmişti beni; sene 2012 veya 21. yüzyıl; yine zor ve baskı; 1514’ten 2012’ye pek bir fark yok! Dersim direnir; boyun eğmez hiçbir zora..." diye dile getirdiği görüldü. (dha)