'PKK Kışanak'ı sorgulamadı'

'PKK Kışanak'ı sorgulamadı'
'PKK Kışanak'ı sorgulamadı'

arşiv

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın "PKK'lılar tarafından sorgulandığı" iddialarının gerçek dışı olduğu savunuldu.

BDP 'den yapılan yazılı açıklamada, bazı gazetelerde “Gültan Kışanak'ı PKK 'lılar sorgulamış” başlıklı haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Haberde gerçek dışı bilgilere yer verilerek Kışanak'ın kişilik haklarıyla basın meslek ilke ve ahlakının ihlal edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu haber metninin içeriği dahi çelişik ifadelerle dolu olup, bahse konu haberin gerçek dışı, tamamen uydurma ve bir karalama kampanyasının ürünü olduğu açıktır. Zira haberde hiçbir kaynak gösterilmediği gibi iddiaları doğrulayacak ne bir belgeye ne de bir bilgiye yer verilmiştir.”

Haberin “tümüyle hayal ürünü” olduğu savunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Bu haberi servis yapanların amacı BDP'ye yönelik süre giden hukuk dışı siyasi soykırım operasyonlarını halk nezdinde meşrulaştırmak, BDP'yi itibarsızlaştırarak siyaset yapamaz hale getirmek ve Eş Genel Başkanımızı hedef göstermektir. Adeta psikolojik savaş yöntemiyle yazılan haberin bir karalama kampanyasının devamı niteliğinde olduğu kuşkusuzdur.” (aa)