PKK operasyonunda 2 ABD'li subay mı yakalandı?

PKK operasyonunda 2 ABD'li subay mı yakalandı?
PKK operasyonunda 2 ABD'li subay mı yakalandı?
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, PKK'ya karşı gerçekleştirilen operasyonlarda 2 Amerikalı subayın da teröristlerle birlikte yakalandığı iddialarının bulunduğunu ileri sürdü

İZMİT - Lütfü Türkkan, seçim bölgesindeki gazetecilere de bir örneğini gönderdiği dün TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı Orgeneral James Mattis’in Ankara ’ya gelip Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile görüştüğünü hatırlattı.

Lütfü Türkkan’ın soru önergesinde şu iddialar yeraldı:
"Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD’de iken Merkez Kuvvetleri Komutanı Orgeneral James Mattis Ankara’ya gelip Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile görüşmüştü. Daha bu görüşme sıcaklığını yitirmeden NATO’nun bir numaralı komutanı Oramiral James Stavridis geldi ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile buluştu.
Yapılan bu görüşmelerin konusunun Suriye olduğunu belirtmek artık rutinin tekrarı haline geldi. Kamuoyunda özelde kalan bir gündem maddesi ’ PKK operasyonları sırasında yakalandığı iddia edilen iki ABD’li subay’ konusu iddiaları vardır.

Bu nedenle;
1-PKK operasyonları sırasında iki ABD’li subay yakalandığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise; İki ABD’li subay ile ilgili yabancı komutanlardan bir talep gelmiş midir? Bir talep geldiyse Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne cevap vermiştir?" (dha)