Polisle HDP'li Pervin Buldan arasında Öcalan posteri tartışması

Polisle HDP'li Pervin Buldan arasında Öcalan posteri tartışması
Polisle HDP'li Pervin Buldan arasında Öcalan posteri tartışması
Abdullah Öcalan'ın posteri HDP'li vekillerle polis arasında tartışmaya neden oldu. Öcalan posteri açılmasına izin vermeyen polise HDP'li Pervin Buldan tepki gösterdi.

RADİKAL - HDP Grup Başkanvekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, PKK lideri Abdullah Öcalan ’ın posteri yüzünden polisle tartıştı. Pervin Buldan, "Ben Öcalan’la görüşüyorum, siz pankartın açılmasına izin vermiyorsunuz" dedi.

Zübeyde Hanım Bulvarı’nda Özgür Kadınlar Kongresi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingine katılan Pervin Buldan, konuşmak için sahneye çıkmak isterken polisle arasında pankart gerginliği oldu. Üzerinde Abdullah Öcalan ile şimdiye kadar ölen PKK üyesi kadınların fotoğraflarının bulunduğu pankartı almak isteyen polis ile partililer arasında gerginlik yaşandı. Buna müdahale eden Pervin Buldan, "Bu pankart yasak değildir. Ben Öcalan’la görüşüyorum. Sen pankartın açılmasına izin vermiyorsun" diyerek pankartı geri aldı.

Pervin Buldan, Abdullah Öcalan ile 3 gün önce görüştüklerini ve verdiği mesajda, "Bu gün müzakere sürecinde kadınlar masada oturuyorsa en büyük gelişme, en büyük özgürlük aslında budur"  diye konuştuğunu söyledi. 

Suat DENİZ/ IĞDIR, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130563913056393

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  darwin - jumpercoco

  darwin'e karşı olan müslüman ülkelerin arasında bir tane gelişmiş ülke yok.Bir tane gelişmiş müslüman ülke yok. O beğenmediğiniz darwini okuyan batı dünyayı yönetiyor.Bence bir açın okuyun bakın, darwin ne demiş. Dün dünyayı yöneten islamiyet bugün batının kölesi. IŞİD batının emri ile müslümanları öldürüyor. Kurtulun artık bu bağnazlığınızdan. Dünya tarihinde bağnaz ve gerici olup da yükselen hiçbir toplum yok. Yelkenlerinizi bilime irfana açın. Darwin okuyun Marx okuyun ,beyninize biraz oksijen gitsin.

  Yorum - user912068

  Abdullah Öcalan, ?Ben Allah?a inanıyordum bana Darwinist eğitim verdiler, Allah?ı inkar ettim, dinsiz oldum? diyor. Ortadoğu Darwinist materyalist eğitimden mahvoldu. Osmanlı Darwinist eğitimden yıkıldı. Halen bu yanlışlık devam ediyor. (A9 TV; 12 Aralık 2014) (Adnan Oktar)

  Bir de bilimadamıyla tartışsın - hypnosis

  Güçleri ancak Polise yetiyor