Prodi mutlu ayrıldı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Romano Prodi, iki günlük resmi ziyaretini tamamladığı Türkiye'den mutlu bir şekilde ayrıldığını söyledi.

İSTANBUL - Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Romano Prodi, iki günlük resmi ziyaretini tamamladığı Türkiye'den mutlu bir şekilde ayrıldığını söyledi.
Prodi dün İstanbul'daki Kariye Müzesi'ni gezdi. Prodi, müzeden çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türk yetkililerle yararlı temaslarım oldu. Yetkililerle konuşmalarımdan çok mutluyum. Ama sadece Türk yetkilileriyle değil, Türk halkı ile de yaptığım görüşmelerden çok mutlu ayrılıyorum. Oldukça yararlı sayılabilecek iki gün geçirdik. Çok
önemli ve çok derin dostluk duygularıyla ayrılıyorum. Benim için önemli olan buydu" dedi. Prodi, "Türkiye'nin Kopenhag Kriterleri'nde ilerlemesi mi, yoksa İstanbul mu sizi etkiledi?" sorusu üzerine de, "İstanbul
İstanbul'dur. Daha iyisi olamazdı" diye konuştu.
Prodi'yi daha sonra Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül uğurladı. Uğurlamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da hazır bulundu. Suudi Arabistan'a gitmek üzere Atatürk Havalimanı Konukevi'ne gelen Başbakan Tayyip Erdoğan, Prodi ile kısa süre görüştü.