Prodi: Rapor objektif ve adil olacak

Başbakan Erdoğan ile bir araya gelen AB Komisyonu Başkanı Prodi, İlerleme Raporu'nun objektif ve adil olacağını söyledi.

AB Komisyonu Başkanı Romano Prodi, Türkiye'nin İlerleme Raporu'nun objektif ve adil olacağını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Romano Prodi yaptıkları görüşmenin ardından, ortak basın toplantısı düzenledi. Ortak konuları dostane bir şekilde görüştüklerini belirten Prodi, "Başbakan'a iki şey söyledim. Bunlardan birincisi İlerleme Raporu'nun planlandığı gibi 6 ekimde yayımlanacağı, ikincisi de raporun objektif ve adil olacağı" diye konuştu.
Prodi'ye teşekkür ederek sözlerine başlayan Erdoğan da, "Yaklaşık iki yıllık iktidarımız döneminde sayın Prodi ve ekibiyle çok güzel çalışmalarımız oldu. 6 ekim sürecine yönelik olarak da devrim niteliği taşıyan gerek uyum gerekse de uygulamada çalışmalar gerçekleştirdik ve bunları gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi.
"Ayın 23'ünde Brüksel'e yapacağım ziyaretten sonra bu konuda gerekli açıklamaları yapacağımı söylemiştim" diyen Başbakan Erdoğan, "bugünkü görüşmelerden sonra pazar günü Meclis'i toplantıya çağırma kararını AKP olarak almış bulunuyoruz. Arkadaşlarım şu anda ya da bir-iki saat içinde Meclis'e bu başvuruyu yapmış olacaklardır" diye konuştu.