Prof. Eralp Özgen son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün yaşamını yitiren eski Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanı ve Ankara Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Eralp Özgen, övgü dolu sözlerle son yolculuğuna uğurlandı.

ANKARA - Önceki gün yaşamını yitiren eski Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanı ve Ankara Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Eralp Özgen, övgü dolu sözlerle son yolculuğuna uğurlandı.
Özgen için önce Hukuk Fakültesi'nde, daha sonra Adliye önünde tören düzenlendi. Adliye'deki törene Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Ankara Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar ile eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk de katıldı. Törende konuşan AÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Özgen'in binlerce gence 'hukukçu olmayı, dik durmayı ve iddianın karşısında güçlü bir savunma çıkarmanın önemini' öğrettiğini, ceza muhakemesi hukukuna çağ atlatan 1992 değişikliğinin başlıca mimarı olduğunu söyledi. Feyzioğlu, Özgen'in TBB Başkanlığı sırasında da rejimin içinde bulunduğu tehlikeye karşı en kararlı çıkışları yaptığını belirtti. Özgen'in cenazesi, Kocatepe Camii'nde kılınan namazın ardından Çayyolu Mezarlığı'nda toprağa verildi.