Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun hakkı yok!

Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun hakkı yok!
Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun hakkı yok!
Rahşan Ecevit, 'Bülent Ecevit adına kadınlardan özür diliyorum' diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tepki gösterdi

RADİKAL - Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, " AKP 'nin İstanbul Kadın Kolları Kongresi'nde Sayın Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı konuşma sırasında bugün hayatta olmayan eşim Bülent Ecevit adına özür dileme hakkı yoktur" dedi.

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bülent Ecevit nedeniyle kadınlardan özür diledi! TBMM'de yemin etmek isteyen Merve Kavakçı'ya yapılanları hatırlatan Davutoğlu, "Bu kadına haddini bildirin" diyen bir Başbakan’ın bu topraklarda hükmetmesi dolayısıyla bütün kadınlardan özür diliyorum, onun adına da özür diliyorum" diye konuşmuştu.

 


  http://www.radikal.com.tr/131565613156562

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bülent ecevit çok hata yapmıştır çok - ex nihilo

  ama özür dilenilecek kadar bir hata yapmamıştır. daha çok zayıflığından, inatçılığından belkide bazı durumlarda(iktidarı paylaşma konusunda) bencil davrandığından, eski kafalı olduğundan(haliyle eski) bahsedilebilir ama yüz kızartıcı, özür dilenilecek bir suç işlediğinden söz edilemez. mesela, yolsuzluk, yolsuzluk yapmak için sahte ihtiyaç yaratma,rüşvet, irtikap, rantiyecilik gibi suçları işlediğini söylemeyi bırak, basit bir hediyeyi bile aldıktan sonra parasını vermeyi düşünecek kadar namuslu bir insandı.kimse haksızlık yapmasın. ama kötü bir başbakandı o da ayrı bir konu vesselam.

  o gün bütün kadınlar tepki göstermeliydi - gundi ghandi

  Bülent Ecevit'in o gün kadınları ikinci sınıf gören, aşağılayan o yüzkarası tutumuna karşı bütün kadınlar birlik olmalıydı. Ama laik tandanslı kadınlar her zaman olduğu gibi o gün de kin ve düşmanlık hissiyle hareket ettiler.