Rakı kadehli afiş bastıran aday istifa etti

Rakı kadehli afiş bastıran aday istifa etti
Rakı kadehli afiş bastıran aday istifa etti
Isparta'da rakı kadehiyle çektirdiği fotoğrafı seçim çalışmalarında kullandığı afiş ve kartvizitlere bastıran DSP 1'inci sıra milletvekili adayı Mustafa Nihat Önal, genel merkezin talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı.

RADİKAL-Isparta’da rakı kadehiyle çektirdiği fotoğrafı seçim çalışmalarında kullandığı afiş ve kartvizitlere bastıran DSP 1’inci sıra milletvekili adayı Mustafa Nihat Önal, istifa etti. Elinde dolu rakı kadehiyle fotoğraf çektiren emekli öğretmen 56 yaşındaki Mustafa Nihat Önal, bu fotoğrafla 1000 afiş, 10 bin de kartvizit hazırlattı. Milletvekili adayı Önal bunun nedenini şöyle açıkladı:"Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ’e ’ayyaş’ diyen insanlar şunu iyi bilmeli ki Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayyaşların sonu gelmeyecektir. Bu ayyaşlar hep ülkede olmaya ve Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmaya devam edecektir. Ben bu amaçla özel bir mesaj vermek için afişte görüldüğü gibi rakı bardağıyla poz verdim. Kimseden korkumuz olmadığını ve baskılara boyun eğmeyeceğimizi göstermemiz açısından bir mesaj olduğunu düşünüyorum."

’HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM’


Milletvekili adayı Önal basına yansıyan bu açıklamalarının ardından gelen tepkiler üzerine istifa ettiğini duyurdu. Mustafa Nihat Önal, "Isparta milletvekili adayı olarak bastırdığım seçim afişiyle ilgili basında çıkan haberlerin ardından durum çok farklı boyutlara ulaşmıştır. Ve benim açımdan yeni bir karar almak zorunluluğu doğurmuştur. Hem partili arkadaşlarımıza, hem de partime zarar verdiğim düşüncesiyle herkesten özür dileyerek genel merkezin talebi üzerine milletvekilliği adaylığından istifa ediyorum" dedi.

DSP adayından rakı kadehli afiş!

DHA


  http://www.radikal.com.tr/136279413627942

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Helal olsun sana - generalduncan

  Muhafazakar kesime şirin gözükmek için yaşam tarzından vazgeçmiş gibi yapan tüm insanlara başlarını öne eğmeleri gerektiğini hatırlattığın için teşekkürler güzel insan. Tekirdağ'dan bağımsız aday olursan seçilmen garanti. Sakın bozma moralini. Bu arada artık DSP niye var?

  Elinde kuran olsaydı.... - citizen

  Eline kuranı alıp öyle poz verseydi bir şey olmazdı değil mi... Partisi sahip çıkamadıktan sonra ....?