'Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum'

'Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum'
'Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Adayı, eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, Münih'te Türkiye Halk Derneği'nin düzenlediği toplantıda, "Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum" dedi.

RADİKAL - CHP 'li Fikri Sağlar, "Kuran'la yaşıyorum diyen Recep Tayyip Erdoğan sonra Kuran'ı masanın üzerine fırlatıyor. Orada ne kadar inandığı ortaya çıkıyor. Kuran'ı pasta yapıyorlar sonra kesip yiyorlar. Kartondan Kabe yapıp etrafında dönüyorlar. Bunun neresi Müslümanlık? Ben Recep Tayyip Erdoğan 'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum" dedi.

KENAN EVREN CENAZESİNE GİDİLECEK ADAM DEĞİLDİ

"Kenan Evren ve arkadaşlarını yargılayamadık" diyen Sağlar konuşmasına şöyle devam etti:

"12 Eylül'ü alkışlayanlar 12 Eylül sonrasını hiç hatırlamıyorlar. Kenan Evren ile birlikte kol kola dolaşanlar, şimdi Kenan Evren'in cenazesine gitmemişler. Zaten gidilecek adam değildi. Bugün de Türkiye 'de 70 milyon insan dinleniyor. Dolayısıyla fişleniyor. Faili meçhul cinayetler devam ediyor. Faili belli baskılar devam ediyor

SUUDİ KRALI'NA YAS İLAN EDİLİRKEN, SOMA KURBANLARI İÇİN EDİLMEDİ

"Soma'da 301 kişi vahşi bir şekilde toprak altında kaldı, biz yas ilan etmedik. Ama Suudi Arabistan'ın kralı öldü bizim bayraklar yarıya indi. Yas ilan ettik. Kim Suudi Arabistan'ın kralı ile akraba anlamış değilim. 99,9 milyon dolar Bilal oğlana gittiği için belki. Onun karşılığında vefa göstergesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni yasa boğmuş olabilirler

AK SARAY'DAN İNDİRİLECEK

Eğer CHP 7 Haziran'da iktidar olursa 8 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan o kaçak saraydan indirilecektir. Davutoğlu, kukla, karikatür gibi, ben şunu yaparım, bunu yaparım diyor, sonra ardından başkanlık sistemi olacak diyor. Başkanlık sistemi olursa sen yoksun ki. Senin sözüne nasıl inansın ki millet. Sen yapmayacaksın onları. Birileri kurmuş arkadan, o orada konuşuyor." (Ahmet İNCEL/MÜNİH/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/135835613583563

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zulüm ve iman aynı kalpte bir arada olabilir mi - user986363

  Vatandaşına karşı bu kadar kin taşıyan, sürekli milleti birbirine düşürmek isteyen ve dünya saltanatına bu kadar düşkün olan birisi gerçek anlamda iman sahibi olabilir mi? Bilemiyoruz. Ama şu gerçek ki; sırf kendi ihtiraslarını tatmin etmek için insanlara bu kadar zulmeden birisinin Allah katındaki yeri büyük bir soru işareti olsa gerek!

  chp'ye oy vereceğim, bunun da pekçok sebebi var. - hamzaakyol

  ancak en büyük sebebi, chp'nin başta erdoğan olmak üzere, suç işleyenleri hakim karşısına çıkaracağına olan inancım. Çünkü CHP hukukun üstünlüğünü tesis edeceğini söylüyor. Suç işleyenlere göz yumarak hukukun üstünlüğü kurulamaz. öyleyse, erdoğandan başlayarak, suç işleyen, suç işlenmesine göz yuman, suç işlenmesine destek olan herkesin hukuk önünde hesap vermesi gerekiyor. CHP'nin de sözünde durup, suç işleyenleri mahkemeye çıkaracağını düşünüyorum. tabii ki, yanlı mahkeme değil, gerçekten hukukun evrensel ilkelerine göre işleyen, siyasi değil hukuka göre, adalete göre mahkeme.

  fikri bey - genco940

  iyisin hoşsun da müslüman olduğunu kim söylediki. olsa olsa öyle geçiniyordur.