Reformlar için yeni bir başbakan yardımcılığı kurulacak

Reformlar için yeni bir başbakan yardımcılığı kurulacak
Reformlar için yeni bir başbakan yardımcılığı kurulacak
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan yeni hükümette, reformlardan sorumlu başbakan yardımcılığı oluşturulacağını açıkladı

RADİKAL - Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 1 Kasım seçim sonuçlarını ilan etmesinin ardından yeni hükumete ilişkin çalışmalar hız kazandı. Önümüzdeki hafta TBMM'de milletvekillerinin yemin etmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni hükümeti kurması beklenirken NTV'ye konuşan Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan önemli açıklamalarda bulundu.
Elvan, "Reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı oluşturulacak. Bazı bakanlıklarda yapılandırılmaya gidilebilir" diye konuştu.

'BAKANLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK'

Elvan yeni bakanlığa ilişkin şu bilgileri verdi:

"Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözen geçirilecek. Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor. Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak. Bir başbakan yardımcısının önderliğinde bu reformlar tekter teker hayata geçirilecek. Şu an için bir şey söylemek mümkün değil. Bununla ilgili bir çalışma yapılacak. Hükümet kurulduktan sonra bu gerçekleşecek. Çalışmalardan sonra sayın Başbakanımız veya hükümet sözcümüz bunu kamuoyuyla paylaşır diye düşünüyorum."