Rize'de de söyleyeceğim

Rize'de de söyleyeceğim
Rize'de de söyleyeceğim
Başbakan Erdoğan, Mardin'de söylediği "Milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız" sözünü Rize'de de tekrarlayacağını belirtti.

(İSTANBUL - AA) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız” şeklindeki sözlerini eleştirip “Bunu Rize’de de söyle” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu ’na yanıt verdi. Erdoğan, “Sıkıysa, samimiysen, dürüstsen ben bu ifadelerin aynını yakında Rize’ye gideceğim, Rize’de de kullanacağım, söyleyeceğim. Peki söylediğimde sen ne yapacaksın onu söyle. Sen Hakkâri’de Türkiye bayrağı sallayamadın” dedi. Başbakan Erdoğan, Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri yıkım ve anahtar teslimi ile 437 yeni İETT otobüsünün hizmete alım töreninde konuştu. Erdoğan şöyle dedi:

YİNE SÖYLERİM 

Mardin Kızıltepe’de bir ifade kullandım. Dedim ki ‘Bu süreçte bizim karşımıza, Kürtlükle de Türklükle de çıkılmasın... Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.” Aynı ifadeyi bugün İstanbul’da da söylüyorum. Anamuhalefet Partisi’nin genel başkanı, “Bu sözleri Rize’de söyleyemezsin’ diyor. Farklı mekânlarda farklı şeyler söylemek, bunları görmek istiyorsa, Anamuhalefet Partisi’nin genel başkanı aynaya baksın. Şimdi ben buradan sana sesleniyorum Kılıçdaroğlu; sıkıysa, samimiysen, dürüstsen ben bu ifadelerin aynını yakında Rize’ye gideceğim, Rize’de de kullanacağım, söyleyeceğim. Peki söylediğimde sen ne yapacaksın onu söyle. Çünkü ben Rize’deki hemşehrilerime ne söylediysem Şanlıurfa’da onu söyledim. Şanlıurfa’da ne söylediysem Rize’de de onu söyledim. Benim aptesimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun.

TÜRKİYE BAYRAĞI 

Bunlardan hiçbir şey beklemeyin. Bunlarda dürüstlük yok, samimiyet yok. Kılıçdaroğlu, sen partinin mitinginde, Hakkâri’de bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın. Sallayamadın hani. Bütün televizyon kayıtlarında, her şeyde bu var.

SLOGAN ATMAK DEĞİL 

Kızıltepe’de, ‘ayaklarımın altındadır’ dediğim milliyetçilik, etnik kökene dayalı milliyetçiliktir, yani ırkçılıktır, yani kafatasçılıktır. Biz 76 milyonu tek bir millet olarak görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bunu yeni anayasa teklifimizde de sunduk. Salı günü grup toplantımızda inşallah bu meseleyi etraflıca ele alacağız. Bu ülkede kimin gerçekten milliyetçi, kimin de etnik köken milliyetçisi, kimin samimi, kimin istismarcı olduğunu ortaya koyacağız. Milliyetçilik, slogan atmak değildir. Milliyetçilik, millete hizmet etmektir.