Rize'de Demirtaş standında saldırıya uğrayan öğretmen HDP adayı oldu

Rize'de Demirtaş standında saldırıya uğrayan öğretmen HDP adayı oldu
Rize'de Demirtaş standında saldırıya uğrayan öğretmen HDP adayı oldu
Rize'de Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için açtığı stantta saldırıya uğrayan, emekli öğretmen Necmettin Durmuş, HDP'nin Rize'de 1. sıra adayı oldu.

RADİKAL - Rize'de, Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemek için stant açan ancak bir grubun saldırısına uğrayan emekli öğretmen Necmettin Durmuş, HDP'nin Rize'de 1. sıra adayı oldu.

10 Ağustos 2014'te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Rize'de Selahattin Demirtaş'ı desteklemek için kent merkezindeki Memişağa Parkı'na stant açan ancak bu esnada bir grubun önce sözlü sonra fiziki saldırısına uğrayan emekli öğretmen Necmettin Durmuş bu olayda hafif şekilde yaralanmıştı.

Olay sırasında “standı 5 dakika içerisinde kaldırmadığı takdirde bunu canıyla ödeyeceği” yönünde tehdit edilen Durmuş, daha sonra yaptığı açıklamada, uğradığı saldırıyla ilgili olarak polisleri eleştirmiş ve bir gün önce evine gelen polisin 'Sen ikna olmadın mı' diye sorduğunu ve saldırının polis organizasyonu olduğunu iddia etmişti. 

Emekli öğretmen Necmettin Durmuş, HDP tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na dün teslim edilen aday listelerinde, Rize 1. sırada yer aldı.

HDP milletvekili adayları açıklandı... İşte il il kesin aday listesi

 

HDP karar değiştirdi: Altan Tan Diyarbakır adayı

HDP'nin sıradışı adayı: Hüda Kaya
 


  http://www.radikal.com.tr/133058613305863

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Diyarbakır'dan gösterilmeliydi. - Su Cemre Sim

  HDP'nin Rize'den milletvekili çıkartması biraz zor. Hocayı kazanabileceği bir kentten, örneğin Diyarbakır'dan aday gösterilmeliydi. Yine de güzel bir seçim.

  helal olsun - user678437

  valla göğsüm kabardı. hdp kendine yakışanı yapıyor. adayların yarısı kadın, her kesimden aday var ve en son bu emekli hocamızın hem de 1.sırada adaylığı beni mest etti. tebrikler hdp umarım en az % 25 oyla meclise girersiniz. (benim tahminim % 14.5)

  ... - user612787

  allah aşkına öğretmenin yanında duran kişinin tipine bakın insaniyetle bağdaşan bir tek emare görebiliyor musunuz.. hangi fikirden partiden olduğunuzu umursamıyorum sadece bir vatandaş olarak bakın insanlara çatışmayın siyaset yapın diyoruz siyaset yapınca da dayak atıyoruz.. nedir bu allah aşkına