Saadet Partisi'nden 'Muhteşem' çıkış

Saadet Partisi'nden 'Muhteşem' çıkış
Saadet Partisi'nden 'Muhteşem' çıkış

arşiv

Saadet Partisi Genel Sekreteri Çetinkaya: "Başbakan'ın 'Muhteşem yüzyıl' dizisini şikayet etmeye hakkı yok. Kendisi onu düzenleyecek, düzeltecek, tarihimize söven anlayışı engelleyecek makamdadır"

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, “Muhteşem Yüzyıl” dizisine yönelik eleştirilerine ilişkin, “Başbakan'ın, 'Muhteşem yüzyıl' dizisini şikayet etmeye hakkı yok. Kendisi onu düzenleyecek, düzeltecek, tarihimize söven anlayışı engelleyecek makamdadır” dedi.

Çetinkaya, partisinin Giresun İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, hükümetin politikalarını eleştirdi.
Toplumun son zamanlarda ciddi bir ahlaki çöküntüye maruz bırakıldığını savunan Çetinkaya, görsel medyadaki birçok ürünün gayriahlaki özellikler taşıdığını ve bu durumun bir kayıp nesil yaratma aşamasına geldiğini ileri sürdü.

Çetinkaya, zinanın suç olmaktan çıkarıldığını ve sadece boşanma sebebi sayıldığını dile getirerek, “Fuhuşta 3 kat artış var. Cinsel sadırı ve suçlarda artış var. Müstehcenlik ve teşhircilik arttı. Bu, ülkemizde gidilen gayriahlaki durumu ortaya koymaktadır. Ekonomi bozulur borçları öderseniz, ithal etmezsiniz kendi çiftçinizi desteklersiniz, hayvancılık düzelir, fındık düzelir, her şey düzelir ama bozulan bir nesli düzeltmek çok zordur” diye konuştu.

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençliğimiz çok büyük tehlikelerle karşı karşıyadır” diyen Çetinkaya, şunları kaydetti:
“Başbakan'ın 'Muhteşem yüzyıl' dizisini şikayet etmeye hakkı yok. Kendisi onu düzenleyecek, düzeltecek, tarihimize söven anlayışı engelleyecek makamdadır. Sayın Başbakan, 'Muhteşem yüzyıl' ile ilgili doğru söylüyor ama bunu kimseye şikayet etmeye hakkı yok. Bizzat kendisi bu ülkenin başbakanı olarak düzeltme makamındadır. Bu ülkenin meclisinde çoğunluğu sağlayan hükümetin basında olarak, bununla ilgili düzenleyici kanun çıkartma gücüne sahiptir. Bu söylemleri yadırgıyoruz.” (aa)