Sabancı'ya gitmeyen mektup

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakıp Sabancı'ya gönderilmek üzere hazırladığı ancak gönderemediği mektubunda, "Sizlerin ilgi ve desteğiyle çalışmalarımız artarak devam edecektir" dedi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakıp Sabancı'ya gönderilmek üzere hazırladığı ancak gönderemediği mektubunda, "Sizlerin ilgi ve desteğiyle çalışmalarımız artarak devam edecektir" dedi.
Erdoğan, Sabancı tarafından kendisine 5 Nisan'da gönderilen mektubun içeriğini partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında açıkladı. Erdoğan, MYK üyelerine Sabancı'nın imzasını göstererek, "Ne kadar hasta olduğu imzadan da belli" dedi. Sabancı mektubunda, hükümetin Kıbrıs ve ekonomide izlediği politikayı överek, önümüzdeki dönem için "İyileştikten sonra hepimiz güzel işler yapacağız" dedi.
Erdoğan, seçim sonuçlarını kutlamak için kendisine bine yakın mektup geldiğini açıkladı. Erdoğan'a mektup gönderenler arasında Bülent Eczacıbaşı, Kadir Has, Adnan Şenses, Aziz Yıldırım ve Özhan Canaydın da bulunuyor. Erdoğan teşekkür mektuplarında şöyle dedi: "28 Mart'ta AKP'nin elde ettiği sonucu tebrik eden mesajınıza teşekkür ederim. Ülke ve milletimize hizmet etme anlayışı ile göreve geldiğimiz günden bu yana tüm gayretimizle sürdürdüğümüz çalışmalarımız sizlerin ilgi ve desteğiyle artarak devam edecektir. Seçim sonuçlarının aziz milletimize hayırlı olması temennisiyle sevgi ve selamlarımı sunarım."