Şafak Pavey: İBB adayı olmayacağım

Şafak Pavey: İBB adayı olmayacağım
Şafak Pavey: İBB adayı olmayacağım
Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Şafak Pavey, İstanbul Belediye Başkanlığı için aday olacağını iddia eden Uğur Dündar'ı yalanladı.

CHP İstanbul milletvekili Şafak Pavey, dün Uğur Dündar'ın yaptığı açıklamalar hakkında son sözü söyledi. Odatv'ye açıklama yapan Uğur Dündar, Şafak Pavey'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP'den aday olacağını açıklamıştı. Pavey ise, "Bu haberler yanlış ve bilgim dışındadır" dedi. 

Odatv'nin haberine göre; kulislerde bugüne kadar Mustafa Sarıgül'den Gürsel Tekin'e, Akif Hamzaçebi'den Can Ataklı'ya birçok ismin adı geçmişti. Pavey'in adı bu nedenle sosyal medyada ve kulislerde şaşkınlıkla karşılanmıştı.

T24'ün haberine göre ise Uğur Dündar CHP'nin adayını saat 19.30'da Kanal +1'e telefonla bağlanarak açıklayacaktı. Ancak kanaldan istifa etmesi üzerine telefon bağlantısı iptal oldu. Bunun üzerine Dündar, CHP'nin İstanbul adayını Odatv'ye açıkladı.

Dün akşam saatlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de bir açıklama yaparak böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylemişti. Parti sözcüsü Haluk Koç ise MYK'da böyle bir konunun konuşulmadığını, Pavey'in adının İstanbul adaylığı için geçmediğini ifade etmişti.