Şahin: Babamı hırsız rolünde oynattım

Şahin: Babamı hırsız rolünde oynattım
Şahin: Babamı hırsız rolünde oynattım
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, gençliğinde kısa filmler çektiğini, bu filmlerden birinde babasını hırsız rolünde oynattığını anlattı.

RADİKAL - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Habertürk'ten Kübra Par'a ilginç açıklamalarda bulundu. “Politikacı olmasaydım, yönetmen olurdum” diyen Şahin, gençliğinde sinema ile ilgilendiğini, kısa filmler çektiğini söyledi. Şahin, 15 dakikalık bir filminde babasını hırsız rolünde oynattığını da anlattı.

'4 BAKANLA İLGİLİ DAHA HIZLI HAREKET ETMELİYDİK'

Şahin, 1 Kasım sonuçlarını değerlendirdiği röportajda, 17-25 Aralık operasyonlarını, bir yargı darbesi olarak tanımladıklarını, olayın bir veya birkaç bakanın yolsuzluk yaptığı iddialarından ibaret olmadığını vurguladı. Şahin bu konuda şu yorumu yaptı:
"Bu doğrudan doğruya hükümeti düşürmeye dönük, özellikle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset dışına itmeyi amaçlayan bir yargı darbesi teşebbüsüydü. Ama AK Parti asılsız dahi olsa bu yönde en ufak bir iddiada kamuoyunu derhal tatmin edecek, gerekli açıklamaları yapacak cesareti ve çabukluğu göstermeliydi. Mesela bu bakan arkadaşlarla ilgili işlemler biraz zamana yayılarak yapıldı. Bu işlemler hemen yapılsaydı kamuoyu AK Parti’ye başlangıçta duyduğu güveni hiç sarsmadan devam ettirebilirdi. 7 Haziran seçimlerinin bize bu konuda da bir uyarı olduğunu düşünüyorum. Nitekim, son kongremizde siyasi erdem ve etik kurulunu bu nedenle kurduk. Kurucu değerlerimize ve ilkelerimize aykırı davrananlar olursa hemen gereğini yapacak böyle bir heyete ihtiyaç hissettik. Partimizin kuruluşundan beri dürüstlüğüyle, çalışkanlığıyla ve saygınlığıyla temayüz etmiş; Orta Asya Türk geleneğinde “Ak sakallılar” olarak tabir ettiğimiz heyetler vardır. Ona benzer, herkesin itibar ettiği isimlerden oluşan bir heyet olmasını arzu ettik…"

'KISA FİLMLER ÇEKTİM'

Röportajda Şahin, gençliğinde hep yönetmen olmak istediğini de söyledi. Hukuk fakültesinde öğrenciyken bir kamera aldığını ve kısa filmler çektiğini söyledi. Şahin, o günleri şöyle anlattı:
"Filmde babamı bile oynattım. Eğer siyasete atılmasaydım bu alanda mesafe alırdım. Gerçekten çok meraklıydım. Rahmetli eşim hayattayken onu da çocukları da oynattığım oldu. 15 dakikalık bir filmdi. Eve hırsız girmişti. Babam hırsız rolündeydi. Çocuklar uyuyordu. Evden televizyonu alıyordu. O film hâlâ bende duruyor. Senaryoyu yazıyorum ve çekiyorum. İlk filmim sessizdi. Ben ilk makinemi aldığımda sesli makine çıkmış ama satıcı bunu benden gizlemiş. Sonradan öğrendim. Bir süre sessiz makineyle çalıştım. Sonra bir yerde filmlerin kenarına şerit çekiyorlarmış. Bu şerit sayesinde evde kendimiz seslendirebiliyormuşuz. Bunu yapan yeri gittim, buldum. Tüm filmlerin kenarına şerit çektirdim. Evde kendi kendime seslendirir, filmlere o dönemin popüler müziklerini eklerdim."