Şahin: Bir provokasyon görüntüsü var

Şahin: Bir provokasyon görüntüsü var
Şahin: Bir provokasyon görüntüsü var
İçişleri Bakanı Şahin Aydın'da Alevi ailelerin yaşadığı apartmanların kapılarına yazılar yazılması ile ilgili 'bir provokasyon görüntüsü var' dedi

ORDU - İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Aydın 'da iki alevi ailenin oturduğu apartmanın kapılarının boyayla bazı işaretlerin yazıldığı bilgisini aldıklarını belirterek, “Bunların doğal akışında meydana gelen olaylar olmadığı çok açık. Bunu güvenlik güçlerimiz, yargı mensuplarımız takip ediyor. Bir provokasyon görüntüsü var” dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan Bakan Şahin, önce Korgan ilçesine bağlı İslamdağ Beldesinde düzenlenen Halil Tatlıgül Hoca'yı anma etkinlikleri ile Çiftlik Beldesi'nde gerçekleştirilen Hıdrellez Şenliklerine katıldı.

‘DOĞAL AKIŞINDA MEYDANA GELEN OLAYLAR OLMADIĞI AÇIK’
Etkinliklerin ardından basın mensuplarına Aydın'da iki alevi ailenin oturduğu apartmanın kapılarına boyayla bazı işaretlerin yazılması konusunda açıklamalarda bulunan Şahin, şunları söyledi:

“Aydın ilimizde iki alevi yurttaşımızın oturduğu iki apartman girişine boya ile bazı yazılar yazılarak çeşitli işaretlerin yapıldığına dair bir tespitimiz oldu. Polisin tespiti ihbara dayalı bir tespit. Bu tür boyamalar daha önce bazı illerimizde de oldu. Adıyaman ve Erzincan'da oldu. Bunların doğal akışında meydana gelen olaylar olmadığı çok açık. Bunu güvenlik güçlerimiz, yargı mensuplarımız takip ediyor. Aydın'dakini haber alındığı andan itibaren takip ediyorlar. Bir provokasyon görüntüsü var. Başka türlü de zaten değerlendirilemez. Üzerinde güvenlik güçlerimiz titizle duruyor.

‘YARA KAŞIMAYA HİÇ BİRİMİZİN HAKKI YOK’
Fakat her olayı kendi ölçüsüyle değerlendirmek gerekir. Boyamayı, işaretlemeyi mutlaka önemseriz. Bırakın boyalanmayı, yazmayı bunun konuşulması bile bizim için önemlidir. Onu da takip ederiz. Ediyoruz da. Ancak devlet güvenlik güçleri yargı makamları ile her konunun üzerinde olduğu gibi titizlikle bu konunun da üzerinde duruyor. Bu konunun üzerinde abartılı yorumlar yaparak olayı farklı ve olduğundan büyük şekilde yorumlar yapmayı çok tehlikeli ve vahim bulmaktayız. Yara kaşımaya hiç birimizin hakkı yok. Olay olduğu şekliyle ve gerektiği şekliyle takip edilmektedir.”(aa)


  http://www.radikal.com.tr/108715310871536

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şaşırtıcı... - tzlcddk

  ben sayın bakanın o işaretleri aleviler kendileri yazdı demesini bekliyordum...

  İNŞ - gonzales_Barlas

  Bir de yara kaşımak diyor utanmadan. Hepiniz Ermenisiniz Hepiniz P....siniz pankartı önünde konuşma yapan bu şahıs, kürtlere ayrımcılığı körüklemek için bunlar domuz yiyor diye mecliste fotolarla konuşan yine bu şahıs şimdi çıkmış provakosyon var diyor. Bu şahıs en büyük provakatör, şahıs bile demek dilime varmıyor ama yapacak birşey yok, en hafif kelime bu. Artık aleviler eskisi gibi değil, bir daha Sivas ta bizleri yakamazsınız, Maraş ta hamile kadınları öldüremezsiniz çünkü aleviler eskisi gibi değildir. Suskun, ezilmiş, sinmiş değildir. Bizi devlet korursa ne ala diğer şekilde biz kendimizi zaten koruruz, sesimizi herşekilde duyururuz.

  Iktidarin sucu bu!! - IstNyIst

  Ulkede her turlu ayirimcilik tohumu ek, sonra laf gebeligi yap. Bu oyunlari, 80 oncesi Tr'de, gunumuzdede Irakda bol bol gormekteyiz. cemaatci iktidar sayesinde giderek artmaktada.

  MÜTHİŞ TESPİT TEBRİK EDİYORUM BAKAN YAPMAKLA DOĞRU KARAR ALMIŞLAR SENİ - cagdas87

  Bakalım üstün bir zeka ürünü olan bu tespiti yaptıktan sonra nasıl bir icraat yapacaksın. Provokasyon yapanların yakasına mı yapışacaksın ödüllendirecek misin!

  Provakatör - necla akkaya

  Provakatör: provakasyon var diyen olmasin? Hani Maras'ta da cok farkli olmamisti...

  Günaydın - karacadaglı

  Ergenekondur Balyozdur hani temizlik yaptınız kökünü kazdınız bak hala katliamcılar cirit atıyor.Siz vatandaşı oynatıyorsunuz