Şamil Tayyar: AK Parti'nin oyları azalacaksa niye seçimden korkuyorsunuz

Şamil Tayyar: AK Parti'nin oyları azalacaksa niye seçimden korkuyorsunuz
Şamil Tayyar: AK Parti'nin oyları azalacaksa niye seçimden korkuyorsunuz
AK Parti Gaziantep Milletvekili Tayyar, koalisyon görüşmelerin ikinci turu öncesi erken seçimi gündeme getirdi. Tayyar, "Uluslararası yabancı ülke odakları, bağlantılı gruplar hepsi diyor ki 'yarın seçim olursa hiçbir şey değişmez.' Biz de diyoruz ki eğer değişmeyecekse, eğer AK Parti'nin oyları daha da azalacaksa niye bu kadar korkuyorsunuz ki hadi buyurun gelin" dedi.

RADİKAL-  AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, partisinin İslahiye İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada partililere hitap eden Tayyar, erken seçimi gündeme getirdi, Tayyar, vatandaşın kendilerine verdiği mesajın doğru okunması halinde, buna göre aday listesini belirleyip iyi bir programla yola çıkılırsa AK Parti'nin alacağı oy oranının yüzde 51 olacağını inandığını söyledi.

'BAŞIMA NELER GELECEĞİNİ BEN DE BİLEMİYORUM'

Gönlünün erken seçimden yana olduğunu vurgulayan Tayyar, şunları kaydetti:

Erken seçim olduğunda başıma neler geleceğini ben de bilemiyorum. Belki de aday bile yapmayacaklar. Ama önemli olan memleketin geleceğidir.  Bu memleketin geleceğini düşünmek zorundayız. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini düşünmek zorundayız.  Üç ay daha beş ay daha altı ay daha fazladan milletvekilliği yapacağız diye bu memleketin kaderini yok etmeye hiç kimsenin hakkı yok. Onun için en kısa sürede inşallah erken seçim kararı alınır ve yollara düşeriz. Kronometreye basıldı.

İslahiye seçmenin AK Parti'ye verdiği yüzde 52 destekten duyduğu memnuniyetini ifade eden Tayyar, yüzde 10-15 oy alan partilerin seçimden sonra kutlamalar yaptığını belirterek, "Onlar yüzde 52'yi rüyalarında görse kabus sanırlar. Rüyalarında dahi göremezler" dedi.

'ERKEN SEÇİM DİYENLERİ ALKIŞLAYIN'

Ülkede eğer bugün kısmi bir istikrar varsa yine bunun AK Parti kadroları sayesinde olduğunu vurgulayan Tayyar, şöyle konuştu:

Ortağınız hangi siyasi parti olursa olsun o siyasi partinin bir daha iktidar olma şansının geçmiş siyasi tecrübemden hareketle zayıf olduğunu söylüyorum. Bu benim kanaatim. AK Parti olarak bir koalisyona mı gidelim, erken seçime gidelim. Bakıyorum erken seçim için el kalkıyor. O zaman erken seçim diyenleri alkışlayın. Erken seçim olduğu takdirde yüzde 50'ye yakın oy alacaklarını ve AK Parti'nin tek başına iktidar olacağını gören TÜSİAD, Hürrriyet Gazetesi, Doğan Medya, uluslararası yabancı ülke odakları, bağlantılı gruplar hepsi diyor ki 'yarın seçim olursa hiçbir şey değişmez.' Biz de diyoruz ki eğer değişmeyecekse, eğer AK Parti"in oyları daha da azalacaksa niye bu kadar korkuyorsunuz ki hadi buyurun gelin.

(AA)